Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Apple iPad ve Mac’leri Rakip Olarak Görmüyor!

Apple iPad ve Mac’leri rakip olarak görmüyor, dokunmatik ekranlı MacBook planlarını açıkladı ve iPad Pro 2024’ü tanıttı.

Emrah Aladağ
https://mobil13.com.tr/author/admin
Apple iPad ve Mac'leri

Apple geçtiğimiz hafta şaşırtıcı bir şekilde M4 yonga setleriyle çalışan iPad Pro 2024’ü tanıttı. Şirketin M3 işlemcileri bir yaşında bile değil. En yeni nesil iPad Pro’lar, güçlü donanımları ve iPadOS’in sınırlamaları ile aşırıya kaçmış gibi hissettiriyor.

Apple geçmişte bunları dizüstü bilgisayarların yerini alacak ürünler olarak da lanse etmişti. Bu aynı zamanda şirketin tabletleri ve dizüstü bilgisayarları arasındaki çizgiyi de bulanıklaştırıyor. iPad’lerin aksine MacBook’larda dokunmatik ekran ve çok yönlülük bulunmuyor.

Şimdi, Apple’ın iPad ve Mac Ürün Pazarlama Başkan Yardımcısı, her iki cihazın nasıl karşılaştırıldığını ve Cupertino merkezli teknoloji devinin dizüstü bilgisayarlarına dokunmatik ekran desteği ekleyip eklemeyeceğini açıkladı.

Apple iPad Air 5 Wi-Fi

Apple Dokunmatik Ekranlı Mac’lerden Henüz Vazgeçmemiş Olabilir

En yeni nesil iPad Pro gerçekten de Mac’lerden daha üstün. Ancak kötü optimize edilmiş iPadOS nedeniyle hayal kırıklığı yaratıyor. Apple Başkan Yardımcısı Tom Boger, The Wall Street Journal’dan Joanna Stern’e verdiği röportajda iki cihazı karşılaştırıyor.

Şirketin iPad’leri ve MacBook’ları rakip olarak görmediğini açıklıyor. Bunun yerine, birbirlerini tamamlıyorlar. Mac klavye, fare ya da trackpad kullanarak ‘dolaylı manipülasyon’ için tasarlanmışken iPad ‘dokunmatik öncelikli’ bir cihaz olarak çalışıyor.

MacBook Air 15 Renkleri

WSJ’den Joanna, Apple’ın dokunmatik ekranlı bir Mac çıkarıp çıkarmayacağını sordu ve bir cevap ya da ipucu almaya çalıştı. Boger, iPad’lerin dokunmatik için olduğunu ancak Mac’lerin olmadığını belirtti. Bunun nedeni macOS’un farklı bir bilgisayar paradigması sunması.

Apple iPad Air 5 Wi-Fi Tablet Renkleri

Birçok kullanıcının Mac’teki işlerini genişletmenin bir yolu olarak iPad ile her iki cihaza da sahip olduğunu ekledi. Apple’ın Devamlılık özelliği de işleri daha kolay ve sorunsuz hale getiriyor.

Stern ayrıca Boger’e Apple’ın dokunmatik ekranlı MacBook planlarını değiştirip değiştirmeyeceğini sordu. Apple yöneticisinin “Fikrimizi asla değiştirmeyeceğimizi söyleyemem” dediği aktarıldı. Bu durum, Cupertino merkezli teknoloji devinin dokunmatik ekranlı bir MacBook’u piyasaya sürme konusunda kapıları açık tuttuğunu gösteriyor, ancak şans zayıf olabilir.

Daha önce Mark Gurman, Apple’ın dokunmatik ekranlı bir MacBook üzerinde çalıştığını ve 2025 çıkış tarihini hedeflediğini bildirmişti.