Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CD Projekt RED: Tek Oyunculu Oyunlarda Mikro İşlemlere Yer Yok

Emrah Aladağ
https://mobil13.com.tr/author/admin
CD Projekt RED’in son

CD Projekt RED’in son çeyrek raporunda The Witcher 4’ün (Polaris) halen yapım öncesi süreçte olduğunu öğrendik. Bu açıklamanın ardından şirket yöneticileri Polonyalı finans sitesi StockWatch’un sorularını yanıtladı.

Mikro İşlemler Tartışması

Her şeyden önce CD Projekt RED Finans Direktörü Piotr Nielubowicz stüdyonun yapacağı tek oyunculu oyunlarda mikro işlemlere (mikro ödeme) yer verilmeyeceğini açıkladı. Ancak çok oyunculu projelerde bu seçeneğin değerlendirilebileceğini ekledi.

Özellikle yeni çıkan birçok tek oyunculu oyunda isteğe bağlı mikro işlemler gördüğümüz düşünülürse bu önem taşıyan bir açıklama. Örneğin CAPCOM’un Dragon’s Dogma 2’si bu nedenle eleştirilmişti.

The Witcher 4 Oyun

CD Projekt RED İtibarını Yeniliyor

Yıllarca oyuncularla mükemmel bir ilişkiye sahip olan CD Projekt RED Cyberpunk 2077’nin ilk çıkışındaki sorunlar (özellikle konsollardaki performans sıkıntıları) nedeniyle sıkıntı yaşamıştı. Hatta Sony benzeri görülmemiş bir kararla oyunu geçici olarak mağazasından kaldırmıştı.

Polonyalı geliştirici firma sonrasında yayınlanan 2.0 güncellemesi ve Phantom Liberty genişleme paketiyle itibarını yeniden kazanmak için çalıştı. Bu nedenle mikro işlemler konusundaki tutumları da önemli; zira adil fiyatlı içerikleriyle tanınıyorlar.

Diğer Projeler Üzerine

Nielubowicz Fool’s Theory’de geliştirilmekte olan ilk The Witcher oyununun yeniden yapımı hakkında da kısaca konuştu ve Polaris projesi kapsamında geliştirilen çözümlerin kullanılmasının planlandığını belirtti.

Karolina Gnaś (Yatırımcı İlişkileri Başkan Yardımcısı) ise Molasses Flood stüdyosunda geliştirilmekte olan The Witcher yan oyunu Sirius hakkında bilgi verdi. Projenin gidişatından memnun olduklarını ve şu an 40’tan az kişinin çalıştığını belirtti.

Nielubowicz Sirius’u The Witcher III: Wild Hunt’tan biraz daha geniş bir kitleye hitap eden üç-A (AAA) bir proje olarak gördüklerini söyledi. Ayrıca oyunda iş birlikli çok oyunculu öğelerin de olacağını ekledi. Bu bilgiler ışığında Sirius mikro işlem içeren CD Projekt RED oyunlarından biri haline gelebilir.