Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Galaxy S21 Serisi One UI 6.1 ile Galaxy AI Güncellemesi

Galaxy S21 serisi, Hindistan’da One UI 6.1 güncellemesiyle Galaxy AI özelliğine kavuşuyor. Circle to Search ve diğer bazı yapay zeka özelliklerine kavuşuyor.

Emrah Aladağ
https://mobil13.com.tr/author/admin
Galaxy S21 serisi, Hindistan'da

Samsung geçtiğimiz günlerde Galaxy S21 serisi cihazlar için One UI 6.1 güncellemesini Avrupa, ABD ve kendi ülkesinde yayınladı. Şirket şimdi de güncellemeyi Hindistan’da yayınladı. Şaşırtıcı bir şekilde, 2021’in başlarındaki cihazlar da şirketin yakın zamanda piyasaya sürdüğü Galaxy AI özelliklerinden bazılarını alıyor.

Üç model için güncellemenin ürün yazılımı sürümü – G996BXXUAGXDA / G996BOXMAGXDA / G996BXXUAGXDA. Güncelleme yaklaşık 2.2GB boyutunda ve Nisan güvenlik yamasını da içeriyor. Galaxy S21FE’nin güncellemeyi henüz almamış olması dikkat çekiyor.

OneUI 6.1 Güncelleme

Galaxy S21 güncelleme ile Circle to Search ve diğer bazı yapay zeka özelliklerine kavuşuyor
One UI 6.1, S21 serisine bir Galaxy AI özelliği getiriyor – Circle to Search. Bilmeyenler için, ekranınızda daha fazla bilgi edinmek istediğiniz bir nesnenin etrafında daire çizmenize olanak tanır.

Uygulamadan çıkmadan gördüğünüz şeyleri kolayca arayabilir, resimlerden metin kopyalayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Samsung Galaxy S21 FE 5G

Özelliği etkinleştirmek için ana ekran düğmesine veya Navigasyon Elciğine (hangi ayarı kullandığınıza bağlı olarak) dokunup basılı tutabilirsiniz.

Yeni güncellemeyle birlikte, yerleşik Galeri uygulamasının en son sürümü de bazı yapay zeka destekli görüntü düzenleme özelliklerine kavuşuyor.

Bir görüntünün altındaki ‘i’ düğmesine dokunduğunuzda, renklendirme, yıldız izi ve daha fazlası gibi öneriler alacaksınız. Artık Galeri uygulaması bir görüntüden bir nesneyi kopyalamanıza ve başka bir yere yapıştırmanıza da izin veriyor.

Yerleşik video düzenleyici de bazı yeni özelliklere sahip. Artık bir videonun tamamının veya bir kısmının video oynatma hızını değiştirebilirsiniz. Video düzenleyici ayrıca dosyaları diğer Galaxy cihazlarına aktarmanıza ve düzenlemeye orada devam etmenize olanak tanır.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Silver Renk

Ayrıca duvar kağıdına, öznenin etrafındaki arka planı bulanıklaştırma gibi çerçeveler ve efektler de uygulayabilirsiniz.

Buna ek olarak, Samsung Health artık önceki egzersiz kayıtlarınız aracılığıyla kendinizle rekabet etmenize olanak tanıyor. Takvim uygulaması artık her tarih için iki özel çıkartma eklemenize izin veriyor. Anımsatıcılar uygulaması sık kullanılan kategorileri sabitlemenize olanak tanıyor.