Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Microsoft Edge ile Oyun Oynayın, RAM’inizi Kontrol Edin!

Microsoft Edge’de yeni kaynak kontrolleri, oyun oynarken veya genel sistem performansını yönetmek için RAM limitleri belirlemenizi sağlar. Detaylar için okuyun!

Emre Aladağ
https://mobil13.com.tr/author/emre
Microsoft Edge'de yeni kaynak

Microsoft Edge, Beta sürüm 125’te kullanıcılara tarayıcının kullandığı bellek miktarı üzerinde daha fazla kontrol sağlayan yeni bir özellik aldı.

Oyun sırasında kaynak tüketimini azaltan mevcut verimlilik modunu temel alan “kaynak kontrolleri“, kullanıcıların Edge için belirli bir RAM limiti belirlemelerine olanak tanıyor. Bu sadece oyun oynamak için değil, aynı zamanda genel sistem performansını yönetmek için de yararlı olabilir.

Şöyle çalışıyor:

  • Microsoft Edge Beta 125 (veya üstü) sürümüne güncelleyin.
  • Ayarlar > Sistem ve performans’a gidin.
  • “Performansınızı yönetin” altında, kaynak denetimleri için geçişi etkinleştirin.

Varsayılan olarak, kaynak denetimleri yalnızca PC oyunları sırasında etkinleştirilir. Ancak “Her zaman” seçeneğini belirleyerek RAM sınırını her zaman uygulamayı seçebilirsiniz.

Aklınızda bulundurun: Daha düşük bir RAM sınırı belirlemek, Edge sınır içinde kalmaya çalışırken sayfa yeniden yüklemelerinin artmasına ve sekmelerin atılmasına neden olabilir.

RAM kullanımınızı izlemek için Browser Essentials kenar çubuğunu kullanabilirsiniz. Bu kenar çubuğu ayrıca verimlilik modunu değiştirmenize ve uyuyan sekmelerle ilgili bellek kullanımını görmenize olanak tanır.

Sınırın anlık olarak aşılmasından endişe duyan kullanıcılar için Microsoft, Edge’in belirlenen değerin altında kalmak için elinden geleni yapacağını garanti ediyor. Yine de geçici artışlar yaşanabilir.

Microsoft Edge kullanıcısıysanız, özellikle de bilgisayarında oyun oynayan biriyseniz, bu yeni kaynak kontrolü özelliği kesinlikle göz atmaya değer. Beta sürümünde deneyebilirsiniz.

Daha fazlası burada.