Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pixel 8 Kurtuluyor! Yapay Zeka Özellikleri Sonunda Geliyor!

Emre Aladağ
Pixel 8 biraz haksızlığa

Pixel 8 biraz haksızlığa uğramıştı! Pro versiyonda yer alan ve hayatı kolaylaştıran yapay zeka özellikleri standart Pixel 8’de yoktu. Neyse ki Google sonunda kullanıcıları sevindiren bir haber verdi.

Pixel 8’e Özel Geliştirici Ön izlemesi geliyor! Pixel Feature Drop ile birlikte gelen bu güncelleme sayesinde Pixel 8’de de artık Gemini Nano yapay zeka modelini kullanabileceğiz. Bu model sayesinde Gboard’da akıllı cevaplar ve Kayıtlar uygulamasında özetleme gibi faydalı özellikler devre girecek.

Pixel 8’e Yerleşik AI Modeli Gemini Nano’nun Geleceği Onaylandı:

  • Google, Gemini Nano yerleşik AI modelinin sonunda Pixel 8’e geleceğini açıkladı.
  • AI modeli ve iki ilgili özellik, bir sonraki Pixel Özellik Güncellemesi’nde Pixel 8 için bir geliştirici ön izlemesi olarak sunulacak.
  • Bu haber, bir Google çalışanının, Gemini Nano’nun donanım sınırlamaları nedeniyle Pixel 8’e gelmeyeceğini iddia etmesinden birkaç hafta sonra geldi.

Google ertelemenin sebebini şöyle açıkladı: “Farklı bellek donanımlarına sahip cihazlarda büyük yapay zeka modellerini çalıştırmak farklı kullanıcı deneyimleri yaratabiliyor. Bu yüzden Pixel 8’de test edip doğrulamamız gerekiyordu.

Şimdi ise daha fazla kullanıcı ve geliştiricinin Gemini Nano’yu denemesini ve geri bildirim alarak daha fazla yenilikçi özellikler sunmayı umuyoruz.”

Google Pixel 8 Beyaz ve Krem Renk

Hatırlarsınız Pixel 8’in “donanım kısıtlamaları” nedeniyle Gemini Nano’yu alamayacağı söylenmişti. İşin ilginç yanı ise 8GB RAM’e sahip olan Samsung Galaxy S24‘de bu modelin çalışıyor olması.

Google’a konu hakkında daha fazla bilgi için ulaştık. Örneğin kullanıcıların beta yazılım yüklemeleri gerekip gerekmeyeceği gibi sorular sorduk. Cevap gelir gelmez haberimizi güncelleyeceğiz. Ancak Pixel 8 kullanıcıları için bu gelişmenin sevindirici olduğunu söyleyebiliriz.