Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pixel 8a, İlk Yazılım Güncellemesiyle Mayıs Güvenlik Yaması ve AI Duvar Kağıdı Oluşturucuyu Alıyor!

Google, Pixel 8a’nın ilk yazılım güncellemesini yayınladı, bu da en son güvenlik yamasını ve geçen yılın I/O’da duyurulan AI duvar kağıdı oluşturucuyu getiriyor.

Emre Aladağ
https://mobil13.com.tr/author/emre
Google, Pixel 8a'nın ilk

Google I/O ilk gününde pek çok duyuruya sahne oldu, ancak Pixel 8a sessizce ilk yazılım güncellemesini aldı. 190 MB büyüklüğündeki güncelleme Google’ın en yeni orta sınıf Pixel modeline beklenen bazı iyileştirmeleri getiriyor.

Her şeyden önce, güncelleme en son Mayıs 2024 Android güvenlik yamasını yüklüyor, böylece cihaz en son güvenlik açıklarına karşı korunuyor. Güncelleme ayrıca Google’ın yapay zeka destekli duvar kağıdı oluşturucusunu Pixel 8a’ya getiriyor.

Bu özellik ilk olarak geçen yılki I/O’da duyurulmuş ve geçen sonbaharda yalnızca Pixel 8 serisinde kullanıma sunulmuştu. Kullanıcı tarafından belirlenen temalara ve anahtar kelimelere dayalı olarak benzersiz duvar kağıtları oluşturmak için üretken yapay zeka kullanıyor.

Google Pixel 8a Güncelleme

Google, AI duvar kağıdı uygulamasını ilk başta amiral gemisi Pixel 8 serisine özel tuttu, ancak Galaxy S24 serisi için Samsung’a özelleştirilmiş bir sürüm sağladı. Şimdi, geçen hafta bildirdiğimiz gibi Pixel 8a kullanıcıları da bu özellikten yararlanabiliyor.

Bu güncelleme, A serisini amiral gemisi Pixel modellerinden neyin ayırdığını daha da az netleştiriyor. Google ayrıca daha önce sadece amiral gemisi cihazlar için verdiği yedi yıllık yazılım desteği sözünü Pixel 8a için de uzattı.