Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Samsung, Apple’ı Taklit Ediyor: Galaxy Watch Kare Tasarıma mı Geçiyor?

Emre Aladağ
Bu hafta Sammobile’dan ilginç

Bu hafta Sammobile’dan ilginç bir rapor geldi: Galaxy Watch köklerine dönüş yapabilir ve kare tasarıma geri dönebilir. Bu şimdilik sadece bir söylenti ve Galaxy Watch 7 için mi yoksa bir yıldan fazla bir süre beklememiz gerekip gerekmediği konusunda emin değiliz ama bu beni oldukça heyecanlandırdı!

Samsung’un Apple Watch tasarımını “kopyalaması” çok iyi bir fikir ve “kopyalamak” kelimesini tırnak içinde kullanıyorum çünkü hepimiz biliyoruz ki Apple bu şekli akıllı saatler için icat etmedi.

Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47mm Saat Renkleri

Zamanı 10 yıl geri saralım. İlk Samsung Galaxy Gear Gear 2 ve Gear Live hepsi kareydi – tamam pedantik olmak gerekirse dikdörtgen. Benzer şekilde ilk Android Wear akıllı saatler de kareydi. 2013-2015 yılları arasında LG ASUS ve Sony’den hem yuvarlak hem de kare tasarımlar bulabileceğiniz bir dönem vardı.

Ancak bir değişim başladı. Bunu iki önemli faktöre bağlayabilirim: Moto 360’ın ikonik yuvarlak tasarımı çok sevildi ve harika eleştiriler aldı ve Apple Watch kare tasarımıyla piyasaya sürüldü.

Apple Watch Series 10

Yıllar içinde kare tasarım Android Wear ve Wear OS saatlerinden kaybolmaya başladı. Azalan ve azalan modellerle ta ki şimdiye kadar. Yıllardır Çin dışında kare bir Wear OS saati olmadı. Sanki Apple şekil üzerinde bir tekel anlaşması yapmış gibi ve Android saatler kendilerini ayırt etmek için yuvarlak oldu. Ve kabul edelim yuvarlak tasarım yıllarca Wear OS’un Apple Watch’a karşı tek gerçek avantajıydı.