Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Samsung Üç Kamera ile Donatılmış Galaxy S25 Ultra Prototipini Test Ediyor!

Samsung, arkasında yalnızca üç kamera bulunan Galaxy S25 Ultra prototipini test ediyor. Cihaz hakkında tüm bilgiler detayımızda.

Emrah Aladağ
https://mobil13.com.tr/author/admin
Samsung, arkasında yalnızca üç

Galaxy S24 serisinin piyasaya sürülmesinin üzerinden bir süre geçti ve şimdiden Galaxy S25 serisiyle ilgili sızıntılar internette yer almaya başladı.

Önceki söylentilere göre, S25 serisi daha yüksek enerji yoğunluğu için speküle edilen yığılmış pili barındırmayabilir. Bunun yerine seri, gücü korumak ve potansiyel olarak daha iyi bir pil ömrü sunmak için yapay zekayı kullanacak.

Galaxy S25 3x Telefoto

Samsung’un “zayıf” 3x telefoto modülünden vazgeçtiği ve bunu dijital zoom ile telafi etmeyi hedeflediği bildiriliyor.

Şirket zaten en azından bir önceki modelden bu yana yakınlaştırma kameraları üzerinde deneyler yapıyordu ve “zayıf” 10MP 10x telefotoyu 50MP 5x olanla değiştirmişti.

Ve telefon aslında yüksek çözünürlüklü 5x kamera ve sahip olduğu yapay zeka yetenekleriyle uzun menzilli yakınlaştırmalarda gayet başarılı. Benzer bir şeyi 3x aralığında uygulamak teorik olarak kesinlikle imkansız değil.

Samsung Galaxy S25 Ultra Kırmızı

Ana kamera aynı sensör boyutunu ve çözünürlüğünü koruyor. Ancak sensör, muhtemelen daha geniş bir diyafram açıklığı ile daha fazla ışık yakalayacaktır. Sensöre daha fazla ışık gelmesi genellikle ISP için faydalıdır ve dolayısıyla daha iyi bir sonuç sunar.

Periskop telefoto, Galaxy S24 Ultra’dan daha büyük bir sensör kullanır ve bu da yakınlaştırılmış çekimlerdeki ayrıntıları iyileştirebilir. Ancak en dikkat çekici değişiklik, yakınlaştırılmış çekimlerdeki görüntülerin kalitesi için önemli olan değişken yakınlaştırmanın eklenmesidir.

Değişken yakınlaştırma, sensör üzerinde daha büyük bir görüntü oluşturacak özel kameralara benzer belirli mekanizmaların kullanılması anlamına gelir. Kırpma olmaması, yakınlaştırma işleminde daha az veya hiç ayrıntı kaybı olmaması anlamına gelir.

Bununla birlikte, Xperia 1 V’nin (3,5x – 5,2x sürekli optik yakınlaştırma özelliğine sahip) aksine, S25 Ultra iki sabit odak uzaklığı sunacak ilki 4 ila 5x yakınlaştırma arasında, ikincisi ise 6 ila 7x yakınlaştırma arasında olacak. Bu, iki farklı yakınlaştırma kamerasını (şu anda olduğu gibi) tek bir modülde birleştirmek gibi bir şey.

Telefon, iki odak uzaklığı arasındaki değerler için dijital zoom kullanmaya devam edecek. Bununla birlikte, iki sabit odak uzaklığı birbirine oldukça yakındır ve kayıp çok fazla fark edilmeyecektir.