Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Stellar Blade Demo, Performans ve Kalite Modlarını Başarılı Bir Şekilde Sunuyor

Emrah Aladağ
https://mobil13.com.tr/author/admin
Sony gelecek ayın merakla

Sony gelecek ayın merakla beklenen aksiyon oyunu Stellar Blade için heyecanı artırıyor. Bugün yayınlanan demo ile oyuncular tam sürümü beklemeden bu hızlı ve şık dünyaya ilk adımlarını atabiliyorlar. Demo oyunun yaklaşık 1-2 saatlik ilk bölümünü kapsıyor.

İndirmeye Başlayın!

Oyunun yapımcısı Shift Up “Bu demo Stellar Blade’in macerasına başlangıç niteliği taşıyor” diyor ve oyuncuları ilk boss dövüşü de dahil olmak üzere sürükleyici bir deneyime davet ediyor. Ayrıca ilk bölümü bitirenler için ufak bir sürpriz de olacakmış!

Stellar Blade

Teknik Analizde Öne Çıkıyor

Oyunun yalnızca aksiyonu heyecan vermiyor teknik başarısı da şimdiden övgüler topluyor. Konsol oyunlarında sıkça gördüğümüz “performans modunda görüntü kalitesi kalite modunda ise akıcılık sorunları” gibi dengesiz durumlar Stellar Blade demosunda göze çarpmıyor.

Üç Farklı Mod

Oyunda her ihtiyaca göre üç farklı görsel mod bulunuyor: Performans Dengeli ve Çözünürlük. Performans modu sabit 60fps hedeflerken 1440p çözünürlükte kalıyor. Çözünürlük modu ise 4K hedefliyor ve 30fps’de gayet kararlı görünüyor.

Dengeli mod 1440p’yi 4K’ya yükseltme (upscaling) tekniği kullanıyor ve 50fps civarı performansa sahip. Bu mod belki de VRR destekli ekranlarda en keyifli seçenek olabilir.

Stellar Blade | Performance - Balanced - Resolution | PS5 Modes Comparison & Framerate Test | DEMO

Görünüşe göre Stellar Blade hem gözlere hem de parmaklara hitap edecek şık bir aksiyon deneyimi sunmaya hazırlanıyor. PlayStation 5 sahipleri demomu deneyerek bu yüksek tempolu maceraya ilk göz atma fırsatını kaçırmamalı! Stellar Blade 26 Nisan’da PS5’e geliyor.

Stellar Blade - Demo Teaser | PS5 Games