Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Xiaomi 15 Serisi Selefinden Daha Pahalı Olacak!

Xiaomi 15 serisi selefinden daha pahalı olacak ve cihaz serisinin fiyatları da detayımızda inceyelebilirsiniz.

Emrah Aladağ
https://mobil13.com.tr/author/admin
Xiaomi 15 serisi selefinden

Xiaomi 15 serisi bir süredir spekülasyon konusu. Bugün hem vanilya hem de Pro modelleri IMEI veritabanında göründü ve gelecek olanlara işaret etti.

Günün bir başka haberinde, Weibo’daki güvenilir bir kaynak Digital Chat Station, Xiaomi’nin halefi için Xiaomi 14 serisinin lansman fiyatlarını korumakta zorlanacağını öne sürüyor.

Çip, bellek ve diğer malzemelerin artan maliyetleri göz önüne alındığında bu tamamen şaşırtıcı değil. Referans olarak, Xiaomi 14 Çin’de 3.999 CNY’den (yaklaşık 552 $) başlarken, 14 Pro 4.999 CNY’den (yaklaşık 691 $) başladı.

Xiaomi 15 Pro Beyaz

Beklendiği gibi, uluslararası fiyatlar daha da yüksekti ve Xiaomi 14’ün temel varyantı 999 €’dan (yaklaşık 1.077 $) başlıyordu. Yeni sızıntıya göre, Xiaomi 15 serisi için fiyat daha da yükselecek gibi görünüyor.

Daha yüksek fiyat etiketi, özellikle daha güçlü marka değerine sahip Samsung ve Apple’ın en yeni amiral gemilerini Xiaomi’nin alternatiflerinden daha düşük olmasa da benzer fiyatlarla sunduğu düşünüldüğünde, Xiaomi’nin telefonlarını kullanıcılar için güvencesiz bir konuma getirebilir.

Örneğin, Galaxy S24 serisi 799,99 dolardan başlıyor ve Ultra versiyonu için 1.199,99 dolara kadar çıkıyor. Bu zaten Xiaomi 14’ün başlangıç fiyatından daha ucuz. Dolayısıyla fiyat yükselirse, Xiaomi’nin amiral gemisini rakiplerine karşı rekabetçi bir şekilde konumlandırması daha da zor olacak.

Teknik özellikler söz konusu olduğunda, hem Xiaomi 15 hem de 15 Pro’nun çekirdeğinde Snapdragon 8 Gen 4 ve arkada her biri 50 megapiksele sahip üçlü kamera sensörü bulunacak.

Xiaomi 15 Gri Renk

Tasarım açısından, seleflerine benzemeleri muhtemeldir. Xiaomi ayrıca IMEI listesinde ortaya çıktığı üzere Xiaomi 15 Pro’nun uydu iletişim desteğine sahip bir Titanyum versiyonunu da tanıtacak. Ancak hem 15 Pro hem de 15 Pro Titanium’un öncekiler gibi Çin’e özel olacağı söyleniyor.