Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Xiaomi’den Yenilik: Milimetre Dalga ve 3 Yıl Pil Ömrüne Sahip ‘People Presence Sensor’ Tanıtıldı!

Xiaomi, milimetre dalga ve 3 yıl pil ömrüne sahip yeni “People Presence Sensor “u tanıttı. Cihazın özellikleri belli oldu.

Emrah Aladağ
https://mobil13.com.tr/author/admin
Xiaomi, milimetre dalga ve

Xiaomi, Youpin kitlesel fonlama platformunda “Xiaomi People’s Presence Sensor” adlı yeni bir sensör başlattı. Kurulum veya fişe takma gerektirmeden insanların varlığını doğru bir şekilde tespit etmeyi vaat ediyor. Resmi olarak 15 Mayıs’ta 119 yuan (yaklaşık 17 dolar) başlangıç fiyatıyla piyasaya sürülecek. Hadi ayrıntılara dalalım.

Xiaomi İnsan Varlığı Sensörü Özellikleri

Bu sensör ile Xiaomi’nin bir önceki “Mijia İnsan Vücudu Sensörü 2S” arasındaki temel fark, “düşük güçlü milimetre dalga radarının” eklenmesi gibi görünüyor.

Bu teknoloji 130 derecelik daha geniş bir algılama açısı sunuyor ve 4 metreye ulaşan statik algılama ile 6 metrelik bir aralıkta insan varlığını algılayabiliyor.

People Presence Sensor FP2

Sensörün, sabit aydınlatma olduğu sürece insanları hareket etmediklerinde bile doğru bir şekilde tespit edebildiği söyleniyor.

Teknik özellikler açısından sensör, Xiaomi’nin üç yıla kadar dayanabileceğini söylediği tek bir CR2450 düğme pille çalışıyor. Mobilyalara kolayca takılabilmesi için dahili mıknatıslara sahip ve ekstra kurulum esnekliği için yapışkan bir tabanla birlikte geliyor.

Cihazı, 24 saatlik ışık yoğunluğu eğrilerini görüntülemenizi ve diğer uyumlu cihazlarla akıllı bağlantılar kurmanızı sağlayan Mijia Uygulaması ile bağlayabilirsiniz.

Şimdi, bu sensörün sizin için nasıl yararlı olabileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Akıllı ev otomasyonu gibi şeyler için harika olabilir.

Tersine, sensör artık odadaki insanları algılamadığında ışıklar kapanacak şekilde programlanabilir ve enerji tasarrufuna yardımcı olabilir. Ayrıca, sensör akıllı bir termostatla birlikte çalışarak konfor ve verimlilik sağlamak için doluluk durumuna göre sıcaklık ayarlarını yapabilir.