Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Android GPS Çalışmıyor Konum Bulunamıyor Belirlenemiyor Kullanılamıyor Hatası

Android kullanıcılarının başına daima

Android kullanıcılarının başına daima bir sıkıntı gelebiliyor. Özellikle akıllı telefon ve tabletlerle çok fazla içli dışlı olan kullanıcılar daima farklı uygulama ve programlar kullandığından birçok kez hatalar ile karşılaşabiliyor. Peki bu hataların çözümü nasıl ve ne şekilde oluyor? Android kullanıcılarının son zamanlarda ve ciddi sıkıntı oluşturan “GPS Çalışmıyor Konum Bulanamıyor Belirlenemiyor Kullanılamıyor” hatası nasıl çözülür? Sorunun çözümü aslında çok basit olup bir kaç işlemde bu sorunu giderebileceğinizi belirtelim. İlk akla gelen durum ise tabii ki GPS’in açık olup olmadığını kontrol etmek oluyor. Lafı fazla uzatmadan çözüme geçelim.

Yöntem 1

Çözüm yöntemlerine geçmeden hemen önce GPS Test uygulamasını kullanmamız gerekiyor. Uygulamayı yazımızın altında vereceğim. Uygulamayı yükleyin ve GPS ON yazısının olup olmadığına bakın. Eğer yazı yoksa ilk önce Clear APGS ve daha sonra Update AGPS tuşuna basın. Ancak bu tuşlara basmadan önce birkaç saniye kadar bekleyerek bu işlemleri uygulayın. Unutmadan bu işlemleri yaptığınız sırada internet bağlantınızın olduğuna emin olun. Bu işlemlerden sonra GPS yapılandırma işleminiz çoktan gerçekleşmiş olacaktır. Tüm işlemler bittikten sonra USE rakamlarını kontrol edin ve rakamların yükselmesini bekleyin. Eğer rakamlarda yükselmeyi görürseniz hemen GPS uygulamasını açın ve kullanmayı deneyin.

Yöntem 2

Bir diğer çözüm yöntemi ise GPS Status And ToolBox uygulaması oluyor. Uygulamayı aynı şekilde indirip yükleyin ve açın. Uygulama açıldıktan hemen sonra ekrana bir kere dokunun. Yukarıda gördüğünüz araç çubuğunu açın ve İngiliz anahtarına benzeyen ikona basın. A-GPS yönet kısmından sıfırla sekmesine dokunun. Bu işlemler tamamlandıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Telefonunuz yeniden açıldıktan internet bağlantınızın olduğuna emin olun. Aynı işlemleri yeniden tekrarlayarak sıfırla dediğiniz yerde bu sefer ise indir butonuna tıklayın. Yaklaşık 4 dakika içerisinde sorunlarınız otomatik çözülecektir.

Yöntem 1 uygulama indirmek için tıkla

Yöntem 2 uygulama indirmek için tıkla

Tüm bu çözümlere rağmen sorununuz devam ediyor ise telefonunuzun internet bağlantısı veya GPS’inde donanımsal bir sıkıntı olabilir. Bu iki yöntem ile çözülmeyen telefon veya cihazlarınız donanımsal bir sorundan ötürü sıkıntı çıkarmış olabilir. Dikkat ediniz!