Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Android için 15 en iyi bulmaca oyunları!

Bulmaca oyunları basit bir

Bulmaca oyunları basit bir fikirle basit bir tarzdı. Zevk öldürmek için zaman zaman bulmaca çözmek. Ancak tür mobil üzerinde büyük bir şekilde balon. Aslında platformdaki en popüler türlerden biridir. (Bu 2048 gibi basit viral oyunlar ile başladı ve Monument Valley ve Telltale Games başlıkları gibi gerçekten keyifli deneyimler haline onlar altında gidene kadar ). Bu günlerde Android üzerinde bazı ciddi iyi bulmaca oyunları bulabilirsiniz. Gone süper basit mekanik ve goofy fikirleri ile grafik günleri. Bu oyunların bazıları aslında hikayeler ve hatta gerçekten iyi grafikler ile oldukça yoğun ve karmaşık. Bu liste neredeyse her yıl tamamen değişiyor ve 2018 farklı değildi. İşte Android için en iyi bulmaca oyunları.

All That Remains: Part 1

Kalanlar: Bölüm 1 kaçış bulmaca oyunudur. Oyuncular bir sığınakta uyanır ve kötü bir şey olmadan önce yollarını bulmak zorundadır. Sığınağın her odasında bir sürü yapboz vardır. Ayrıca karakterin kız kardeşi ile iki yönlü bir telsiz üzerinden iletişim kurarsınız. Bu geliştirici tarafından kesinlikle en iyi kaçış odası oyunu. Bunları da denemek istiyorsanız başka kaçış tarzı bulmaca oyunları da var. Her durumda All That Remains: Part 1 uygulama içi satın alımlar veya reklamlar olmadan 249 dolara gider.

All That Remains - Teaser Trailer

Amanita Design (Machinarium Samorost 3)

Amanita Design Google Play’de bir yayıncıdır. Samorost 3 Botanicula Chuchel ve popüler klasik Machinarium ile üç tane mükemmel puzzle oyunu var. Üç oyunda da eğlenceli bulmacalar özgün bir sanat tarzı ve basit oyun mekaniği var. Temel olarak ipuçlarını ve bulmaca çözümlerini bulmak için oyun dünyasında dolaşıyorsunuz. Her ikisi de eğlenceli küçük hikayeler var. Dört oyun da 499 dolar kazanıyor. Ancak oyunu satın aldıktan sonra uygulama içi satın alım yok.

Machinarium - Official Trailer

Blue Wizard Digital (Friday the 13th Slayaway Camp)

Blue Wizard Digital Google Play’de bir geliştiricidir. İki mükemmel puzzle oyunu var. İlki Slayaway Kampı. Seri katil oynuyorsun ve insanları katletirken polislerden kaçınıyorsun. İkincisi 13’üncü Cuma. Aynı fikirleri var ama 100’den fazla kanlı iyilik seviyesi var. Bu oyunlar mideleri zayıf olan çocuklar veya yetişkinler için değildir. Aksi takdirde olağanüstü korku-bulmaca oyunları için yaparlar. Slayaway Kampı 299 dolara gidiyor. 13. Cuma uygulama içi satın alma işlemleriyle ücretsiz olarak indirilebiliyor ancak bu bir freemium oyunu değil.

Friday the 13th: Killer Puzzle Trailer

Bridge Constructor Portal

Köprü Oluşturucu Portalı Köprü Oluşturucu ile Portal arasında geçen bir oyundur. Oyunda öncelikle Köprü Oluşturucu mekaniği var. Çeşitli strateji ve bölümlerle seviyenin bir ucundan diğerine bir köprü kurarsınız. Portal mekaniği her seviyeyi daha eğlenceli ve zor hale getirir. 60 seviye (test odaları) birçok Portal referansı (seslendirme dahil) ve Google Play Oyunlar başarıları gibi bazı ekstra şeyler içerir. Bridge Constructor Portal uygulama içi satın alımlar veya reklamlar olmadan 4.99 dolara gider. Mükemmel bir bulmaca oyunudur.

Bridge Constructor Portal Teaser Google Play Store

Dear Villagers Games (Bury Me My Love Another Lost Phone)

Dear Villagers Games Google Play’de başka bir yayıncıdır. Yapboz oyunları en eşsizlerinden bazıları. Koleksiyonlarına Normal Kayıp Telefon Başka Kayıp Telefon: Laura’nın Hikayesi ve Bury me Aşkım dahildir. İlk ikisi gizemli bulmaca oyunları. Sende birinin telefonu var. Amacınız kim olduklarını nereye gittiklerini ve onlara ne olduğunu bulmak için araştırmak. Göm beni Aşkım bir mülteciyle ilgili bir metin oyunudur. Kesinlikle farklı bir şey ama aynı zamanda gerçekten eğlenceli. 3 Minute Games’in sunduğu Lifeline serisi aynı zamanda metin unsurlarıyla mükemmel bir bulmaca oyunudur.

Trailer - BMML - Google Play 2

The Eyes of Ara

Ara’nın Gözleri listedeki en yeni bulmaca oyunlarından biridir. The Eyes of Ara bize Myst gibi klasik bulmaca-macera oyunlarını hatırlatıyor. Oyuncular ipuçları arayan sırları çözen ve hikayeyi oyun dünyasındaki parçacıklardan toplayan bir dünyayı keşfederler. Keşif ve şaşırtıcı derecede iyi grafiklerle 3D dünyasında oynuyor. Geliştiriciler başarıları yaklaşık bir düzine dili desteklemeyi ve oyun dünyasını her şeyden önce öne çıkaran minimal bir oyun kullanıcı arayüzünü tecrübe ediyor. Bunda yanlış bir şey yok ancak kontroller bazen riskli.

The Eyes of Ara - Google Play

Faraway 3: Arctic Escape

Faraway 3: Arctic Escape 2018’den daha yeni bir bulmaca oyunudur. The Witness gibi konsol oyunlarına benzer çeşitli bulmacalar içerir. Çeşitli panolarınız var ve her pano çözülmeli. Oyun her birinde bir hikaye yapbozunun yanı sıra çeşitli yapbozlarla birlikte 18 aşamadan oluşuyor. Bu aynı zamanda serideki üçüncü oyundur ve önceki iki oyun da oldukça iyidir. Üçü birlikte iyi bir eğlence sunmalı. Üçüncüsü dokuz serbest seviyeye sahip ve gerisi 3.99 dolara mal oldu. Önceki oyunlar da oldukça ucuz.

Faraway 3: Arctic Escape - Trailer

Gorogoa

Gorogoa yeni bulmaca oyunlarından bir diğeridir. Basit bir öncül ile güzel bir animasyon oyun. Oyuncular çeşitli kareleri uygun sıraya göre ayarlar ve hikayenin oradan açılmasını izler. Her panel elle çizilmiş animasyonlara sahiptir ve izlenmesi bir zevktir. Oyuncu oyunu bitirene kadar işlemi tekrarlar. Saf bir bulmaca deneyiminden biraz daha fazla bir anlatı ama bu sorun değil. Bu oyunun ne kadar eğlenceli olduğu değişmiyor. 499 ABD Doları için çalışır ve ek uygulama içi satın alma veya reklam içermez. İyilerden biri.

GOROGOA | Accolades Trailer

Hello Neighbor

Merhaba komşu mobil en benzersiz bulmaca oyunlarından biridir. Komşunuz tuhaf şeyler yapıyor ve siz kontrol etmek istiyorsunuz. Böylece tekrar tekrar eve girersiniz. Komşu girdiğiniz ve varolan stratejilerinize dayanarak her bir girişten sonra savunma kurar. Stratejilerinizi buna göre ayarlamalısınız. Bu PC’de çok popüler bir oyundu ve mobil oyun aynı fakat mobil kontrollerle oynuyor. Bununla birlikte korku ve gerilim unsurları da var. Bu oldukça pahalı. Eleştiri fiyat etiketi nedeniyle biraz daha zor. Hello Neighor benzersiz bir öncül ile hala iyi bir oyun.

Hello Neighbor Launch Trailer iOS Android

Life is Strange and Life is Strange: Before the Storm

Hayat Garip olağanüstü bir macera-bulmaca-drama oyunu. Özel güçlere sahip bir liseli kız olan Max’in hayatını takip ediyor. Hayatındaki çeşitli anları geri sarabilir ve tekrar edebilir. İstediğiniz sonuçları elde edene kadar çeşitli anları geri alıp yinelersiniz. Bu bir konsol oyununun limanı ve aynı zamanda oldukça iyi bir liman. Grafikler ve mekanikler iyi ve hikaye eğlenceli. Bu oyun için bir prequel de var ancak tam olarak tavsiye etmeden önce bir veya iki güncellemeye ihtiyaç duyabilir. Bu klasik anlamda bir puzzle oyunu olmayabilir ancak asıl tamirci bir bulmaca öğesidir bu yüzden sayıyoruz. Hayat Garip: Fırtına hikayeye biraz eklemeden önce ancak ilk oyundan çok kenarlarda biraz daha zor.

Life is Strange | Google Play Preview | IA

Monument Valley 1 and 2

Monument Valley 1 ve 2 mobil cihazdaki en popüler bulmaca oyunlarından bazıları. MC Escher’den ilham alan bulmaca tekniklerini kullanıyorlar. İlerlemek için seviyenin bölümlerini çevirip çeviriyorsunuz. Oyunlar zor değil. Zorlu olmaktan ziyade daha rahatlatıcı bir deneyime sahiptirler. Monument Valley oyunları olsa harika görünüyor. Sanat tarzı kesinlikle alkışlanacak. İlk oyunda Forgotten Shores DLC (1.99 $ ekstra) ile birlikte bir avuç seviye var. İkinci oyun biraz daha uzun ama fazla değil. Bunlar klasik.

Monument Valley 2 - Available on Android November 6th

Part Time UFO

Part Time UFO; yarı zamanlı UFO Kirby geliştiricilerin bir goofy bulmaca oyunudur. Evet bir şeyler yiyen sevimli pembe puf topu. Köy kasaba halkı için garip işler yaparken bir UFO’da uçuyorsunuz. Her iş bir bilmecedir. Oyunun çeşitli renkli karakterleri bol seviye ve bulmacaları ve kilidini açacak bazı şeyleri var. Aynı zamanda başarılar için Google Play Oyunlar desteğine de sahiptir. Oyun içi uygulama içi alım veya reklam olmadan 3.99 $ ‘a kadar gider. Oradaki grafiksel olarak en yoğun oyun değil ama yine de seviyoruz.

Professor Layton Series

Professor Layton Series; Layton franchise Nintendo DS bir dizi bulmaca oyunudur. Geliştiriciler Level-5 bir kaçını Android’e mobil port olarak getirdiler. Layton: Meraklı Köyü Layton: Şeytani Kutu ve Layton’un Gizemli Yolculuğunu Google Play’de alabilirsiniz. Seri sizi bulmacaları çözmek ve Profesör Layton’un vakalarını çözmek için bir maceraya sokuyor. Oyunlar bu oyunların atmosferini şekillendirmeye yardımcı olan aptalca durumlarla birlikte komik bir diyalog içeriyor. Ancak oldukça pahalıdırlar bu nedenle geri dönüş sürelerinde mümkün olduğunca oynamanızı öneririz.

Layton DB Google Play Video_EN

The Room Series

The Room Series; mobil en eski ve en başarılı puzzle oyunu franchise biridir. Dizide bu yazının yazıldığı 4 oyun var. İlk ikisi klasik bulmaca oyunları. Oyunu bitirene kadar ilerlemek için yapbozları çözersin. Dizideki üçüncü oyun çoklu sonlar ve biraz daha ağır bir anlatı sundu. Sonunda en son oyun olan Old Sins bir oyuncak evinde gerçekleşir. Dört oyunun tamamında olağanüstü grafikler kaçış odası öğeleri ve akıllı bulmaca tasarımları gibi bazı benzer öğeler bulunur. Ayrıca genellikle oldukça kısa oyunlardır. Ancak çoklu sonların eklenmesi daha sonraki başlıklara bir miktar tekrar değeri verir. Bunlar mobil yapboz oyun alanındaki klasikler ve onları şiddetle tavsiye ediyoruz. Serideki ilk oyun 099 dolar ve en yenisi 499 dolar. Diğer ikisi bu iki fiyat etiketi arasında yer almaktadır. Hiçbirinde uygulama içi satın alma veya reklam yok.

The Room: Old Sins on Android

Rusty Lake Series

Rusty Lake Google Play’de en popüler bulmaca oyunu geliştiricilerinden biridir. Rusty Gölü’nden iki farklı franchise var. Küp kaçış serisi kaçış odası ve gizli nesne bulmaca elemanları ile uzun süredir çalışan bulmaca oyunudur. Bu oyunların çoğu en sonuncusu Cube Escape: Paradox hariç ücretsizdir (tam sürüm için 199 ABD dolarıdır). Diğer seri Rusty Lake Cube Escape serisiyle aynı evrende gerçekleşen daha üstün bir bas ve tıkla macera-bulmaca oyunudur. Bunlar genellikle paraya mal olur ancak hiçbir zaman birkaç dolardan fazla değildir. Her yıl her bir franchise için genellikle bir veya iki yeni ekleme vardır ve hepsi de oldukça iyidir.

Cube Escape: Paradox [Google Play Promo Trailer]