Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Android Oreo’da Pil Yüzdesini Gösterme İşlemi

Android cihazınızda pil ömrünüz

Android cihazınızda pil ömrünüz ne kadar kaldığını merak ediyorsunuz ve üst kısımda sadece pil işareti yer alıyorsa bunu yüzdeye çevirme işleminden bahsedeceğiz. Pil yüzdenizin ne kadar kaldığını görerek ona göre şarja takma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yüzde olmadığı zaman pil seviyenizin azaldığını anlayamazsınız sadece üst kısım kırmızı olur ama ne kadar kaldığını bilemezsiniz.

Bu yazımızda 8.0 Oreo telefonunuzun şarjının ne kadar olduğu konusunda bilgi edinmenizi sağlar. Oreo destekli akıllı telefonun pil yüzdesini gösterme işleminden bahsetmeden önce pil yüzdesi gösterme işlemi Google’ın Pixel ve Moto X4 cihazlarında yani Android için geçerli olduğundan bahsedelim. Farklı cihazlara göre aşağıda olan adımlar değişiklik gösterebilir.

Pil seviyesini yüzde olayına çevirmek için ilk olarak Ayarlara girin. Daha sonra pil ögesine dokunun en son olarak Pil Yüzde alanına tıklayın. Bu adımlar sayesinde pil seviyesine yüzdeye çevirmiş olursunuz. Şarjınız azaldığı zaman pil yüzdeniz sayesinde ne kadar kaldığını anlayabileceksiniz ve ona göre hareket edebileceksiniz. Pil seviyeniz %15’in altına düşmeden şarja takmanızı tavsiye ederiz.