Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Facebook’a 360 Derece Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Sosyal medyadaki trend durumları

Sosyal medyadaki trend durumları kullanmak çoğu zaman kolay olmuyor. Çünkü geçmişteki işleyişe ve yeni gelen sisteme hakim olmak devamında da estetik kaliteyi yakalamanız gerekiyor. Aksi taktirde istediğiniz şeyi gerçekleştiremezken gerçekleştirdiğiniz taktirde ise istemeyeceğiniz bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz. Söylediklerimizin önüne geçebilmek adına gerek sosyal ağlarla gerek diğer gelişmelerle alakalı yenilikleri başta resmi yayımlar olmak üzere çeşitli platformlardan düzenli şekilde takip edebilirsiniz. Bizler de sizlere bu yazımız içerisinde Facebook’taki yenilikten bahsedeceğiz. Halihazırda sadece Türkiye veya Amerika Birleşik Devletleri’nde değil tüm dünyada en çok kullanılan ağların başında gelmekte. Milyonlardan milyarlara ulaşan üye sayısı ile birlikte internetin demirbaşı. Elbette sözünü ettiğimiz seviyelere varılınca ekonomik boyutu ve arka plandaki çalışmaları da artıyor. Kullanıcılarını konsolide etmenin yanında yenilerini kazanıp bünyesinde tutmak adına var gücü ile çalışılıyor. Son dönemde ilgi çeken uygulamalarından 360 derece fotoğraf konusuna değinmek istedik. Muhtelif segmentlerdeki cihazlarınızdan çekebileceğiniz kabaca dört tarafınızı gösteren fotoğraf nasıl yüklenir sorusun yanıt verdik. Moda olsa bile pek çok kişinin sağlıklı şekilde özelliği deneyemediğine dair dönüşler aldık.

Akıllı cihazların her türlü detayı bizleri kendisine hayran bıraktıracak potansiyelde. İlgi alanlarımıza göre çeşitli hizmetlerden faydalanabildiğimiz ürünleri satın alırken elbette biraz cebimizden gidiyor. Diğer teknolojik olan olmayan birçok şeye nazaran etiket fiyatları tuzlu gelse dahi uzun yıllar faydalanabileceğimiz ve gün içerisinde geniş saatlerde kullanabileceğimizden dolayı vereceğimiz ücretin aslında karşılığını alıyoruz. Aksi taktirde ucuz ürünlere gitme yoluna düştüğünüzde kapasite performans grafik noktalarında noksanlıklar yaratıp hem işlerinizi geciktirecek hem de kullanım keyfinden deneyiminden çalacaktır. Üst seviye akıllı telefon segmentinde ise saysak bitiremeyeceğiz özelllikler göze çarpıyor. Facebook ile entegre çalışabilecek 4 tarafımızı görebildiğimiz 360 derece fotoğraf yükleme ve arkdadaşlarımızla paylaşma durumu herkesi sevindirdi. Tek boyuttan cepheden çektiğimiz görüntülere nazaran estetik açıdan güzellik yakalıyoruz.

Android ve iOS’ta Facebook’a 360 Derece Fotoğraf Yüklemek

Sunacağımız metot sayesinde bütün platfromlara uyacak şekilde yükleme gerçekleştireceksiniz. 360 derece fotoğrafların sadece Android veya iOS özelinde değil var olan platformların hepsinde çekilebilmesi sebebiyle sektörün lideri iki sistem için bir yazı hazıraldık. Adımlar halinde anlatacağımız yöntemi uygulayabilmek için belirttiğimiz uygulamaları da indirmeniz lazım.

1. Her şeyden önce cihazınıza Facebook tarafından online uygulama marketlerinde yayınlanmış resmi uygulamayı indiriniz. Diğer 3. kişilerin oluşturduğu Facebook’a özel yazılımlarda söz konusu imkan bulunmayabilir.

facebook-360-derece-fotograf-yukleme

2. Profilinize girince ana ekrandaki paylaşım bölmesinden Photo (fotoğraf) seçeneğine tıklayın. Telefonunuzun görseller kısmındaki görüntüler karşınıza çıkacaktır ancak burada 360 derece fotoğraf yükleme şansınız yok. çünkü 360 derecelik ayrıntıya sahip fotoğrafla burada gözükmez.

facebook-360-derece-fotograf-simge

3. Bu nedenle arayüzdeki küre şeklindeki dünya simgesini bulup dokununuz. Akabinde alt tarafında bahsettiğimiz simgenin var olduğu görüntüler paylaşıma hazır demektir. İstediğinizi seçtikten sonra küreye dokunup Done’a tıklayın.

4. Gelen ekranda 360 derece fotoğraf yüklemek için başlangıç noktasını belirleyeceksiniz. Seçiminizi yaparak Post’a tıkladıktan sonra paylaşımınız gerçekleşecek.

facebook-360-derece-fotograf-paylas