Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Son yılların öne çıkan

Son yılların öne çıkan popüler sosyal platform ağlarından Instagram her geçen gün yeni bir özelliği daha kullanıcılarına tanıtıyor. Halihazırda Facebook’un kanatları altına geçtikten sonra bir hayli aşama kaydeden ve hem işin mutfağında hem de kitle bazında ciddi değişiklikler yaşandı. Temelde görsellere odaklanmış paylaşım merkezi iken şimdilerde tabana yayılabilen ve birçok kesimden insanın ilgisini çeken sosyalleşme adresine dönüştü. Kuşkusuz kemik kitlesini korurken geçer akçe sayılabilecek miktarda kullanıcısını gençlerden sağlıyor. Facebook sitesinin daha kozmopolit bir yapısı söz konusuyken Twitter’da metin mesajlar paylaşanlar varlık gösteriyor. Marjinalleşme derecesine ulaşan genellikle diğer mecralarda profillerini kapatanlar Instagram’dan profil oluşturarak sanal alemde aktifler. Hal böyle olunca az önce de ifade ettiğimiz gibi son yılların ilerleme ivmesi bakımından öne çıkan mecrası haline dönüştü. Yetkililer ve yazılım geliştiriciler hem var olan kullanıcıları konsolide etme hem de yenilerini ekleme adına popüler özellikleri sisteme dahil etmeye de çalışıyorlar. Elbette hepsinin pozitif geri dönüşler aldığı söylenemez. Büyük bir geçmişi bulunmayan story yani hikaye paylaşma olayını amiyane tabirle Snapchat’ten benzetmişlerdi. Sektör genelinde pek hoş karşılanmayan gelişmeye devamında canlı yayın imkanı da sıralandı. Kısacası Instagram’a yenilik getirilirken aynı şirkete bağlı olsun olmasın direkt benzeri geliştiriliyor. Ne var ki geçtiğimiz günlerde devreye alınan son görülme çok da tanınmayan bir özellik değil. Muhtemelen hepimizin kullandığı WhatsApp’ta uzun zamandır var olan son görülme muhabbeti Instagram’da da aktifleşince bazı kişiler bu durumdan rahatsız oldu. Biz de bu kişilere yönelik Instagram son görülme özelliği nasıl kapatılır hususunu kısa yoldan anlatıyoruz.

Instagram’da Son Görülme Özelliğini Kapatma

Halihazırda WhatsApp’ta eskiden beri aktif bir özellikti. Ancak düzenlenmeye açık ve istendiğinde kapatılabiliyordu. Instagram kullanıcıları da gelen yeniliğin ardından son görülme özelliğini kapatma konusunda soru işaretlerini cevaplandırmak istiyor.

instagram-son-gorulme-kapatma

Öncelikle uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ alttan profil logusuna tıklayıp bu sefer sağ üstten üç noktalı ifadeye dokunun. Karşınıza gelen Seçenekler ekranını aşağıya doğru kaydırın. Harehet Durumunu Göster butonu özellik eklenince otomatik biçimde devreye alınmıştı. Kapatma işlemi için butona bir kez basın. Böylelikle Instagram için son görülme özelliği kapatılacaktır.

Instagram ve bilumum diğer sosyal medya platformlarında eklenti sonrasında pek çok tepki dile getirildi. Seslerini özellikle Twitter’daki hastagh üzerinden dile getiren kullanıcılar sarkastik bir ifadeyle yuva yıkan özellik şeklinde nitelediler. Çünkü WhatsApp’ta başta ikili ilişkiler olmak üzere çokça kişisel sıkıntıları doğurmuştu. Onun üzerine geliştirilen ve derinlikli düzeyde değiştirilmeye müsaade edilen detay kimileri için asla kullanılmamakta. Gelen mesajların okunduğuna dair bilginin Instagram son görülme ile aktarılması hoşlarına gitmeyince kapatma konusunda hemen harekete geçtiler bile. Biz de Instagram’ salt paylaşım amacıyla değil direkt mesajda veya gruplarda yoğun biçimde uğrayanlar adına detaylı biçimde nasıl kapatabileceklerini aktardık.