Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

IPhone 10’da Ana Ekrana Yer İşareti Nasıl Eklenir?

Son zamanların en popüler

Son zamanların en popüler telefonlarından birisi olan Iphone 10 da ana ekrana eklenen yer işaretleri kullanıcılarına pek çok rahatlık sağlıyor. Bunlara örnek olarak web sitelerine hızlı bir şekilde girebilirsiniz sürekli olarak kullandığınız internet sitelerine yer işaretleri sayesinde hızlı erişim sağlayabilirsiniz. Ancak çoğu kişi henüz bu kurtarıcı fikrin nasıl yapılacağını bilmiyor. Bu yazı da sırasıyla bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinizi anlatacağız.

Öncelikle ana ekrana yer işareti eklemek telefon ana sayfanızda işaret bulunacağı anlamına gelmektedir. Sürekli olarak kullandığınız sitelerin web adreslerini telefon ekranınıza yer işareti olarak sabitleyerek o sitelere tek tıklamayla girebileceksiniz. Ana ekrana yer işareti sayısı cihazınızın ekranında bulunan uygulama sayısına göre farklılık gösterebilir.

Bu işlemi yaparken hangi tarayıcıyı kullandığınızın bir önemi yoktur çünkü bu işlemi her tarayıcıdan benzer adımlarla yapabilirsiniz. Biz bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatırken safari üzerinden ilerleyeceğiz. Şimdi gelelim ana ekrana yer işareti eklemeyi nasıl yapacağımıza. Öncelikle başlamadan belirtelim ki bu işlem uzun sürmeyecektir. Hemen halledebileceğiniz oldukça kolay bir işlemdir.

İlk olarak telefonunuzda safariyi açmanız gerekmektedir. Safariyi açtıktan sonra ana ekrana sabitlemek istediğiniz sitenin sayfasına girmeniz gerekmektedir. Bu işlemi de tamamlayıp yer işareti olarak eklemek istediğiniz sayfaya girdikten sonra karşınıza yukarıya doğru olan bir ok indirme simgesine dokunmanız gerekmektedir. Ok işaretine dokunduktan sonra ‘yer işareti ekle’ kısmına tıklamanız işlemi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Artık yer işareti olarak eklediğiniz sayfaya girmeniz için yapmanız gereken şey ana ekrandaki yer işareti simgesine tıklamaktır.