Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İPhone Ve Android’de Sesli Konuşma Ve Metin Kullanımı!

Telefonla konuşur gibi konuşarak

Telefonla konuşur gibi konuşarak yazdıklarınızı mesaj haline dönüştürmeniz harika bir fikir olabilir. Telefonunuzla genellikle yaptığınız gibi konuşursunuz ancak canlı bir çağrı yerine kısa mesaj gönderimi gerçekleştirmiş olursunuz. Bu yazımızda da sizlere İPhone ve Android’de metinden sese nasıl dönüşüm olur bu işlemin nasıl gerçekleşeceği konusunda bilgi vereceğiz.

Bazen mesaj yazmak için müsait olmayabilirsiniz. Eliniz kirli olabilir ya da o sıra işiniz olduğundan dolayı mesaj yazmak eziyet gibi gelebilir. Bazı kişilerde mesaj yazmayı sevmez ama mesaj göndermek zorunda kalabilirler. Bu durumda devreye sesli konuşarak mesaj yazma işlemi giriyor. Sesli konuşarak anlatmak istediklerinizi mesaja dökmek günlük hayatta işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

iPhone cihaza sahipseniz ve sesli konuşarak mesaj atma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız bu konuda bilgi verelim. Siri’yi kullanarak kısa mesaj atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Siri üzerinden istediğinizi yazabilirsiniz. WhatsApp uygulaması kullanıyorsanız klavye kısmının alt tarafında sesli konuşma özelliği yer almaktadır. Mikrofon açıldıktan sonra sesli olarak yazmak istediklerinizi söylediğiniz zaman mesaj kısmına yazılacaktır.

Android cihazlar içinde bu durum geçerlidir ve klavye kısmında mikrofon tuşu yer almaktadır. Mikrofon alanına basarak söylemek istediğiniz mesajı söyleyebilirsiniz. Daha sonra gönder tuşuna basarak yazmadan mesajınızı iletmiş olursunuz. iPhone ve Android cihazlarda bulunan bu özellik günlük hayatta sizi büyük bir dertten kurtarmış olur. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.