Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kullanılmayan Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır

Instagram kullanıcılarının son zamanlarda

Instagram kullanıcılarının son zamanlarda sorduğu sorulardan birisi uzun süredir kullanılmayan Instagram hesabı geri alınabilip alınamayacağıdır. Bu soruya baktığımız zaman işlemi gerçekleştirmesi ne kadar zor bir işlem olarak görünse de bu durum tam tersine kolay bir şekilde halledilebilir. Bugün sizlere bu yazımızda uzun süredir kullanılmayan Instagram hesabını yani atıl durumda olan Instagram hesabını nasıl geri alacağınıza dair bilgiler vereceğiz.

Öncelikle belirtelim ki geri almak istediğiniz Instagram hesabının silinmiş olması yada kullanıcı adının boşta olması gerekir. Bu cümleden sonra Instagram kullanıcı adının neden boşta olması gerektiği düşüncesi aklınıza gelecektir. Nedenini açıklayacak olursak Instagram hesabına kaydolurken yani kendinize hesap açarken sizden telefon numarası e posta adresi ve bir kullanıcı adı isteyecektir. Telefon numarası ve e posta adresini girdikten hemen sonra kullanıcı adına sıra geldiği zaman burada karşınıza bir problem çıkabilir. Almak istediğiniz kullanıcı adını başka bir kullanıcı almış ise siz tekrardan o kullanıcı adını alamazsınız. Çünkü Instagram bir kullanıcı adını sadece tek bir kullanıcı kullanabilmektedir. İşte bu yüzden geri almak istediğiniz hesabın kullanıcı adının başkaları tarafından kullanılmış olmaması gerekmektedir.

Kullanılmayan Instagram hesabını geri almak için o hesabı fake hesap yada çalınmış hesap olarak şikayet etmeniz gerekmektedir. Bu şikayetiniz eğer Instagram tarafından kabul edilirse hesabı otomatik olarak silinecektir. Hesabın silinmesi ise geri alma işlemini oldukça kolaylaştıracaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken bir husus vardır ki oda almak istediğiniz Instagram hesabının aktif olarak kullanılmaması gerektiğidir.