Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Netflix Oturumuna Şifre Koyma!

Netflix uygulaması artık çok

Netflix uygulaması artık çok yaygın olarak kullanılan bir uygulama haline geldi. Artık çoğu kişi televizyon izlemek yerine Netflix den film yada dizi izlemeyi tercih ediyor. Öncelikle sizlere Netflix uygulamasından kısaca bahsedelim. Netflix uygulaması içinden her tür film yada diziyi barındır. Bu uygulama sadece büyüklere değil çocuklara da hitap eder. Uygulama içinde çocuklarınız içinde ayrı bir kullanıcı açabiliyorsunuz.

Netflix uygulamasını satın alırken tercih edebileceğiniz bazı seçenekler çıkıyor karşınıza. Bunlardan bir tanesi kullanıcı oturum sayısı ile alakalıdır. Bu planlama da oturum sayısı arttıkça ücrette aynı zaman da artmaktadır. Peki oturum sayısı nedir? Öncelikle bunu kısıca açıklayalım. Netflix uygulamasını satın alırken seçeceğiniz üç seçenekli plan bulunmaktadır. Bunlardan ilki temel plandır. Bu planda tek oturum mevcuttur. Tek bir cihazdan film yada dizi izleyebilirsiniz. İkinci planda ise aynı anda iki farklı cihazda film yada dizi izleyebilirsiniz. Üçüncü olan plan da ise aynı anda dört farklı oturum sahibi olup dört farklı cihazda izleyebilirsiniz.


Netflix uygulumasında ultra hd paketini alan bir kullanının dört ayrı oturumu olabilir. Bu oturumları farklı kişiler kullanabilir. Bu konu da insanlar gizliliğe önem vererek kendi oturumlarına şifre koymak isteyebilir. Netflix uygulaması kullanıcılarına bu özelliği sağlayabiliyor. Şimdi sizlere kısaca Netflix oturumunuza nasıl şifre koyacağınızdan bahsedeceğiz.

Öncelikle Google üzerinden Netflix hesabınıza giriş yapıp hesap yönetimi kısmına gidiniz. Daha sonra kendi oturumunuzu seçiniz. Bu işlemden sonra ‘ Netflix profilini kilitleme’ seçeneğini aktifleştirerek şifrenizi koyabilirsiniz. Bu işlem sayesinde artık kendi kullanıcınıza şifreniz ile sadece siz giriş yapabileceksiniz.