Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

PlayStation VR nasıl kurulur?

PSVR’deki sanal gerçeklik dünyası

PSVR’deki sanal gerçeklik dünyası heyecan verici bir dünya olsa da kurulum süreci işleri biraz karmaşıklaştırabilir. Korkmayın işte PlayStation VR‘yi nasıl kuracağınızla ilgili adım adım kılavuzumuz.

Sanal gerçeklik bağımsız Oculus Quest Vive Cosmos ve elbette bir dizi perakendeciden satın alabileceğiniz PlayStation VR gibi büyük isim VR kulaklıklarıyla her zamankinden daha erişilebilir . Bununla birlikte sanal gerçeklik dünyası heyecan verici bir dünya olsa da kurulum süreci işleri biraz zorlaştırabilir – özellikle PSVR söz konusu olduğunda. Zaten tüm bu kablolar nereye gidiyor?

Korkmayın çünkü PlayStation VR’ın sanal dünyasına tam olarak ne dalmanız gerektiğini ve PlayStation VR’yi nasıl kuracağınızla ilgili adım adım bir kılavuzu açıklıyoruz.

PlayStation VR kontrol listesi

Bunun bir kurulum makalesine eklemek için aptalca bir bölüm olduğunu düşünebilirsiniz ancak diğer sistemlerin aksine Sony’nin PlayStation VR’si kutuda ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelmiyor.

Aslında standart paket PSVR kullanımı için hayati önem taşıyan PlayStation Kamera’yı bile içermiyor. Özetlemek gerekirse PlayStation VR’yi oynamak için ihtiyacınız olan her şey:

PlayStation VR paketi (Kulaklık işlemci birimi kulaklık başlıkları HDMI kablosu USB kablosu AC adaptörü ve kablosu PSVR kulaklık bağlantı adaptörü)
PlayStation Kamera
PlayStation 4 / PlayStation 4 Pro
Sony DualShock 4 denetleyici
PlayStation Move Denetleyici x2 (İsteğe bağlı ancak önerilir)
PlayStation VR nasıl kurulur?
PlayStation VR kutusunu açtığınızda fark edeceğiniz ilk şey çok sayıda bileşen ve kablodur – ve hepsi ayrı olarak satılan PlayStation 4 PlayStation Camera veya Move copları dahil değildir. Peki nereden başlıyorsun?

1) İşlemci Ünitesini (kara kutu) belirleyin ve kapağı arka bağlantı noktaları görünecek şekilde kaydırın. Birlikte verilen HDMI kablosunu alın ve PS4’ünüzdeki HDMI çıkışına takın ardından diğer ucunu “HDMI PS4” etiketli İşlemci Ünitesi bağlantı noktasına takın. İkinci HDMI kablosunu TV’nize diğer ucu İşlemci Ünitesinin “HDMI TV” bağlantı noktasına takılı olarak takın.

2) Verilen USB kablosunu bulun ve mikro USB tarafını (küçük taraf) İşlemci Ünitesinin arkasına takın. USB’nin diğer ucunu PS4’teki bir USB bağlantı noktasına takın – PS4 Pro’nun arkasında PSVR ile kullanım için ideal olan ek bir USB bağlantı noktası olduğunu unutmayın.

3) AC güç ünitesini İşlemci Ünitesine takın ve bir elektrik prizine takın.

4) VR kulaklık bağlantı kablosunu bulun ve VR kulaklık bağlantı kablosunu İşlemci Ünitesinin önüne takın doğru yönlendirmeyi elde etmek için sembolleri eşleştirdiğinizden emin olun. VR kulaklığı tekrar kablonun ve ilgili bağlantı noktasının sembolleriyle eşleştirdiğinizden emin olarak bağlantı kablosunun diğer ucuna takın.

5) Şimdi VR kulaklık bağlı sonraki adım PlayStation Kamerayı (ürünle verilmez) bağlamaktır. PlayStation Camera kablosunu PS4’ün arkasındaki ilgili bağlantı noktasına takın ve oynatma alanınızı görmesini engelleyen hiçbir engel olmadığından emin olarak kamerayı TV’nin üstüne veya altına yerleştirin.

6) Tüm bileşenler şimdi PS4’ünüze takılıyken şimdi konsolu açmanın zamanı geldi. Konsolu açın ve oyun alanınızı yapılandırmak için ekrandaki talimatları izleyin ve VR sisteminin ilk kurulumunu tamamlayın.

Bir kez bittiğinde VR’de oynamaya hazır olmalısınız! Taşıma çubukları satın aldıysanız verilen USB kablosunu kullanarak copları PS4’e bağlayın ve eşleştirmek için PlayStation düğmesine basın.

Ve hepsi bu – artık sıkışıp kalmaya sanal ortamları keşfetmeye ve sanal kötülerle savaşmaya hazırsınız. Oyun ilhamına ihtiyacınız varsa en iyi PlayStation VR oyunları listemize göz atın .