Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sanal kredi kartı nedir? Nasıl kullanılır?

Kredi kartı günlük yaşantımızda

Kredi kartı günlük yaşantımızda nakit para kullanmayı sevmeyenler ve harcamalarını kart ile yapmak isteyenlerin kullanmış olduğu bir ödeme biçimidir. Günümüzde tüm ev eşyalarını ve diğer alışverişlerimizi artık kartlar ile yapar olduk.

Nakit para yerine geçen kredi kartı gerçek anlamda internet üzerinden de alışveriş yapmamıza olanak sağlıyor. İnternet üzerinden yapılan alışverişler elbette güvenilir sitelerden yapılmaktadır. Çünkü dolandırıcılar burada da sizleri üzebilir. İnternet ortamında yapılan alış verişlerde girmiş olduğunuz kar bilgilerinden dolayı dolandırılma şansınız bulunuyor.

Sizlerinde bir kredi kartı varsa eğer sanal kredi kartı oluşturmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü güvenliğiniz tehlike altında olabilir.

Sanal Kredi Kartı

Bankalardan almış olduğumuz kredi kartlarıyla ilişkili olan sanal kredi kartlarına istediğiniz limiti koyabilirsiniz. Örnek 100 TL. Bu sanal kartları internet üzerinden alışveriş yapacağınız sitelerde kullanabilir ve dolandırılma olanağını en aza indirebilirsiniz.

Alışveriş tutarınız ne kadarsa o kadar limit verebilir ve o kadar çekime izin verirsiniz. Limit olmadığı için daha fazla çekim yapılmayacaktır. Sanal kart numarası ve diğer bilgileri online işlemler veya bankanızdan alabilirsiniz.

Sanal Kart Güvenliği Nedir?

Sanal kart numaralarınız sizlerin kontrolü altında olduğundan çalınma sorunları olmayacaktır. Siz limit belirlediğiniz için isteğiniz dışında alışveriş yapılmayacaktır.

3D güvenlik kuralları sanal kartlar içinde geçerli oluyor. Sanal kartlarda aidat ödemesi olmadığı için ek bir ücret ödemeyeceksiniz.

Tavsiyemiz online alışverişler de sanal kart kullanmanız.