Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sosyal Medyanın Gençlere Etkisi Nedir?

Bu yazımızda sizlere sosyal

Bu yazımızda sizlere sosyal medyanın gençlere etkisinin ne olduğu konusunda bilgi vereceğiz. Facebook Instagram Twitter Snapchat gibi uygulamalarda bazen nefret dolu konuşmalar kötü kelimeler uygunsuz içerikler yer alabilir. Gençlerin bu tarz yorumları görmesi görüntüleri izlemesi psikolojiyi etkileyebilir. Yaş sınırlamasının olmasına rağmen yaşını büyük gösterip kendine hesap açan çocukları sosyal medya üzerinden kandırabilirler.

Yaşları gereği meraklı olup büyükler gibi davranmak isteyebilirler bu yüzden karşı tarafta yer alan kötü insanların çocukları kandırması kısa sürer. Eğer siz de çocuğunuza değer veriyorsanız açtığı hesaplarda yer alan paylaşımları kimlerle takipleştiğini ne gibi gönderiler beğendiği konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir.

13 ila 17 yaş aralığında olan gençlerin %70’i sosyal medya uygulamasını kullanmaktadır. Sosyal medya üzerinde gezerken dikkat çekici görüntüler karşılarına çıkabilir. Bu görüntüler onların dikkatini çeker. Kendilerini sosyal medyaya bağlayan çocuklar ise asosyal yaşamı ile bir şey yapmak istemez odadan çıkmak istemez. Bu durum karşısında çocuklar kendini sosyal medyaya kaptırır ve etkisi kötü olabilir. Başkaları tarafından kandırılabilirler bu konuda sizin dikkatli olmanız gerekmektedir.