Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Steam, Türkiye’de Sadece Dolar Üzerinden Satış Yapacak?

Steam ekonomik olarak kararsız

Steam ekonomik olarak kararsız durumda gördüğü ülkelerde (Türkiye Arjantin v.b.) oyun satışlarını o ülkelerin para birimleri üzerinden değil güncel dolar kuruna endeksli olan Mena-USD para birimi üzerinden yapacak. Bu değişiklik bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

Steam’de TL Dönemi Sona Erdi

Az-buz değil 45 milyon civarında Türk kullanıcıya sahip Steam tepki çekse de aldığı kararla Türkiye’de oyun satışlarını TL üzerinden değil Mena-USD üzerinden yapacağını duyurdu. Bu değişikliği bu gece yarısından sonra devreye alacak. Hesaplarında TL birikimi olan kullanıcıların bu paraları 20 Kasım‘da US Bank güncel dolar kuru üzerinden Dolar cinsine çevrilecek.

Yukarıda da söylediğimiz gibi Türkiye ile birlikte Arjantin’in de içinde olduğu toplam 25 ülkede bu değişiklik yapılacak. Arjantin Pesosu yerine “LATAM-USD” Türkiye TL’si yerine “MENA-USD” para birimleri kullanılacak.

Steam TL Abonelikleri Olanlar Dikkat!

TL olarak aboneliği devam edenlerin halen devam eden aboneliklerinin süresinin bitimine mukabil bu üyelikleri otomatik olarak sonlanacak. Ama Hesabınızın;

  • Kullanıcı adına tıklayıp
  • Hesap detayları bölümünü seçip
  • Ardından abonelikleri düzenle seçeneğinden USD olarak aboneliğinizi devam ettirebileceksiniz.

aklınıza gelebilecek tüm sorularınız için ayrıca Steam destek sayfasından yetkililerle iletişime geçebilir veya Steam topluluğundan tavsiyeler alabilirsiniz.

Bu karar ne getirir ne götürür gelen kullanıcı yorumlarına bakarak göreceğiz ama bizim açımızdan pek de iyi olduğu söylenemez. Herkes karşılaştığı problemleri buradan paylaşabilir.