Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Telefon Bataryasını Ne Zaman Değiştirmeliyiz?

Yeni satın aldığımız bir

Yeni satın aldığımız bir telefonu uzun ömürlü bir şekilde kullanmak isteriz ancak bu ne yazık ki öyle kolay olmuyor. Telefonlar zamanlar kendilerini eskisi gibi çalıştıramıyorlar ve kullanıcının karşısına bir çok sorunla çıkıyorlar. En çok karşılaşılan sorun ise batarya sorunu oluyor.

Telefonlar zaman geçtikçe Apple imzalı olsa bile bataryalar konusunda bir hayli sıkıntı çıkarabiliyor. Eğer sizde yeni telefon için bütçe ayırmak istemiyorsanız sadece batarya değişerek bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. peki hangi durumda batarya değişilmeli?
-Bataryanın ısınması
-Bataryanın şişmesi
-Şarja takıldığında bataryanın dolmaması
-Şarjın çok kısa sürede bitmesi
-Bataryanın oksitlenmesi
-Telefonun suyla temas etmesi
-Telefonun batarya kaynaklı olarak açılmaması
Peki bataryayı dışardan satın almak yerine yetkili servisle görüşürsek ne olur?

Eğer Apple için batarya değiştirmek istiyorsanız Türkiye’de bir nevi Apple’ın sözcüsü olan servis CPR servisidir. Bu teknik servis ABD’de 32 farklı kontrol aşamasından geçirilen garantili ve sertifikalı olan muadil yedek parçaları kullanıyor. Ekran takımı değişimi batarya değişimi gibi işlemlerin ise sadece 40 dakikada gerçekleştirilmesi kullanıcıların yüzünü güldürüyor. Hatta buna insanlar aralarında 40 dakikada batarya değişimi diyor.
Belirtmek isteriz ki hangi model ve marka telefon kullanıyorsanız herhangi bir arıza oluştuğunda harcanması gereken bütçe de bu unsurlara bağlı olarak değişiyor. Ancak garantili ürün kullanıyorsanız söylenildiği kadar pahalı bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız.