Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

WhatsApp Arkadaşları Üstte Tutma Özelliği!

Bu yazımızda sizlere popüler

Bu yazımızda sizlere popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta arkadaşları üstte nasıl tutacağınız konusunda bilgi vereceğiz. Beta sürümünde kullanılmaya başlayan yeni özellik sayesinde önemli sohbetlerinizi en üstte sabitleyebilirsiniz. Önemli sohbetlerinizi başa tutturabilirsiniz ve telefondan uzak kaldığınız saatler sonrasında da mesajla arama konusundan da kurtulmuş olursunuz.

SMS’i tarihe gömen WhatsApp uygulaması mobil rehberinizle sohbet etme temelinde olup daha sonra grup sohbeti görüntülü arama durum gibi özellikleriyle de popüler listede yerini alıyor. Kişi ya da gruplarla olan sohbetleriniz sizin için önemli olabilir. Önemli olan sohbeti de en üste almak isteyebilirsiniz. Gelen birçok bildirim arasında en üstte önemli olanın yer almasını istiyorsanız WhatsApp uygulaması size böyle bir şans tanımaktadır.

Birçok kişiyle sohbet ederken bazen mesajlara cevap vermek istemeyebilirsiniz. Gelen önemli mesaja cevap verirken eliniz başka bir sohbetin mesajına değebilir. Yanlışlıkla karşı tarafa görüldü atarsınız ve mesaja cevap vermek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden önemli olan sohbeti en üste taşıdığınız zaman diğer mesajlar alt kısma geçeceği için sadece önemli olan kişiyle sohbetinizi gerçekleştirmiş olursunuz.

WhatsApp uygulamasında olan sabitleme özelliği ile mesajlar en üst kısma yerleşir. Sabitleme özelliği sohbet listesinin en üst kısmında sadece üç sohbet sabitleme hakkı sunmaktadır. Sabitlenen sohbetler her zaman en üstte yerini alır ve hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olur. Eğer sohbeti sabitlemek istiyorsanız sabitlemek istediğiniz sohbete dokunup basılı tutun. Daha sonra ekranın üst kısmında yer alan Sabitle simgesine basın. Sabitlemeyi kaldırmak için ise sabitlenen sohbete dokunup basılı tutun. En son olarak sabitlemeyi kaldır simgesine dokunun. Bu özellikler sayesinde WhatsApp uygulamasında sabitleme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. İsteğe göre de sabitleme işlemini kaldırabilirsiniz.