Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Android için En İyi Uyku Takibi Uygulamaları

Günümüzde oldukça sık görülen

Günümüzde oldukça sık görülen bir sorun olan uyku problemleri gününüzün nasıl geçeceğini belirleyen ana faktör olarak öne çıkıyor. Eğer yeterli kalitede bir uyku sürmediyseniz gününüzü uykulu yorgun ve hatta sinirli bir şekilde geçirebilirsiniz. Eğer bu sorunları tespit etmek için akıllı telefonunuzdan ya da tabletinizden yardım almak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

En İyi Uyku Takibi Uygulamaları
1- Sleep as Android
Android tarafındaki en başarılı uygulamalardan birisi olan Sleep as Android uykunuzu takip etmekle kalmıyor sizlere topladığı bilgileri detaylı veriler ve istatistikler halinde sunuyor. Bu sayede uyku sürecinizi normal uyku ve ağır uyku olarak sınıflandırabiliyor eğer varsa horlama sorunlarını görebiliyorsunuz.

2- Sleep Cycle
Uykunuzu incelerken cihazınızdaki dahili ivme ölçer sensöründen faydalanan Sleep Cycle bu sayede vücudunuzun hareketlerini belirliyor. Uyku sırasındaki hareketleriniz uyku döngünüze bağlı olarak değişkenlik gösterir. Yani ne kadar hareket ettiğinizi izleyerek uykunuzun hangi evresinde olduğunuzu tahmin etmek mümkün olacaktır.

3- Good Morning
Uyku düzeninizi yakından izleyen ve uyku düzeninizi saptayarak uyku alışkanlıklarınıza dair grafikler çıkartabilen Good Morning uyku esnasında yalnızca sesleri değil vücut hareketlerinizi de yakından izliyor. Bu sayede sabahları uykunuzun en hafif olduğu dönemleri algılayabiliyor ve sizi bu sırada uyandırarak daha rahat uyanabilmenize yardımcı oluyor.

4- Sleep Better
Bu uygulamanın öne çıkan tarafı yalnızca uyku döngülerinizi izlemesi değil rüya günlükleri isimli bir alana da sahip olması. Bu sayede sabahları uyandığınızda gördüğünüz rüyaları uygulama içerisinde not edebiliyorsunuz. Rüyalarınızı not etmek onları daha rahat hatırlayabilmenize olanak sunar. Bu da hafızayı geliştirmek için iyi yollardan birisidir.

5- Sleep Time
Uykunuzun en hafif ve en derin dönemlerini yakından takip eden Sleep Time sabahları bu doğrultuda uyanmanıza yardımcı oluyor. Örneğin alarmınız sabah sekize kuruluysa ancak yarım saat öncesinde hafif uykuda olduğunuz fark edilirse alarmınız öne çekiliyor ve hafif uyku evresinde uyanmanız sağlanıyor.