Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Android Rehberi iPhone’a Nasıl Aktarılır?

Mobil işletim sistemlerinin en

Mobil işletim sistemlerinin en yaygın olarak kullanılanı Android. Açık bir yazılım olmasından ve hareket alanının geniş olmasından dolayı hem şirketlerin hem de kullanıcıların ilk tercihlerinden olabiliyor. Halihazırda kendi işletim sistemlerini üretmeyen firmalar da yine cihazlarına entegre ettikleri sürümü sayesinde güncel teknolojiyi yakalayabiliyor. Kullanım alanının geniş olmasından dolayı yaşanan sorunlara da kısa süreler içerisinde yanıtlar bulunabiliyor. Özellikle platformlar arasındaki rekabetin de artmasıyla Google tarafından üretilen Android’de gelişim ivmesi her geçen artıyor. Uzun sürelerden sonra yavaşlamalar ve donmalar platformun en büyük problemlerinden. Önüne geçebilmek için hem temiz kullanım gerekiyor hem de belli periyotlarla telefonu virüs programından geçirmek gereksiz zararlı yazılımları kaldırmak gerekiyor. 3. parti yazılımlara ihtiyacınız yoksa zaten yüklemeniz hiçbir zaman tavsiye edilmez. İşlemlerinizi yapıp ihtiyacınızı giderdikten sonra da kaldırabilirsiniz. Performans anlamında da tatmin ederken ürün basit bir iletişim cihazı olmaktan çıkarıyor. Her ne kadar bu amaçla kullanmasak da rahatlıkla arama mesajlaşmalar da yapılıyor. Ancak imkanlarına rağmen iOS işletim sistemine sahip iPhone telefona geçiş yapmak istiyor olabilirsiniz. Bu noktada verilerinizi de kaybetmeyip kaldığınız yerden devam etmeniz mümkün. Bunun için diğer tüm bilgileriniz dosyalarınız gibi rehberinizi de aktarmak isteyebilirsiniz. Çünkü belki yüzlerce kişilik geniş bir rehberiniz de olabilir.

Teknoloji tutkunlarının isteği elbette hiçbir veri kaybı olmadan geçişi sağlamak. Geliştiriciler kayıp oranını çok aşağılara çekseler de bir miktar kayıp ister istemez oluyor. Rehberinizde çok ufak yüzdelik oralarla veri kaybına uğramayı da göze alıyorsanız geçiş için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

android-iphone-rehber-aktarma

Rehberi Android’den iPhone’a Aktarmak

Platformlar arası rekabetten dolayı farklı yapılarak geçişi sağlayabilmek adına firmalar da kendi sistemlerini destekliyorlar. Diğer platformlardan geçişi kolaylaştırmak adına izlenebilecek yolları anlatıyorlar. Öncelikle Android telefonunuzda Google Hesap Ayrntıları‘na ulaşarak düzenlemeleri yapabiliyor olmanız gerek. Yapamıyorsanız kişileri eşitlemeyi aktifleştirin. Bir ya da iki dakika içerisinde senkronizasyon gerçekleşecek. Tamamlandıktan sonra iPhone‘dan Ayarlar sekmesinden E-posta Kişiler Takvim menüsüne ulaşın. Hesap Ekle komutundan Google hesabınıza giriş yapın. Rehber talebinizi yaptıktan sonra oturum açılır açılmaz indirme işlemi başlayacaktır.

Kaydettiğiniz kartvizitler için de yine cihazlar arası geçiş işlemini yapmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için SIM kart kullanımı oldukça mantıklı. SIM kartınızla 2 telefondan birden çalışıyorsanız rehberi sadece bir yere aktarabilirsiniz. Android’deyken kişileri SIM karta taşıyıp sonrasında kartı iPhone’a takın. Yine E-posta Kişiler Takvim menüsünden SIM Kişilerini Al komutunu kullanabilirsiniz.

Rehberi kişileri ve kartvizitleri yeni akıllı telefonunuza yüklemek bu kadar basit. Tekrardan bahsetmemiz gerekirse entegrasyon sırasında kayıplar bazen yaşanabiliyor. Telefon kaynaklı Google kaynaklı veya SIM kart kaynaklı sorunlardan yaşanabilir. Bu noktada ufak bir veri kaybını ve veri kaybı riskini göze almanız gerekiyor. Rehberiniz eğer doğru bir şekilde yeni cihaza entegre olduysa zaten WhatsApp uygulamasını açtığınızda da arkadaşlarınız görebiliyor olmanız gerekir. Göremiyorsanız tekrardan ayarlarınıza ve Google hesabınıza bakmanızı tavsiye ediyoruz.