Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bilgisayardan Telefona Kablosuz Dosya Nasıl Aktarılır?

Bugün ki konumuz çok

Bugün ki konumuz çok merak edilen bilgisayardan telefona kablosuz veri aktarımı nasıl yapılır bundan bahsedeceğim.

İnternet artık hayatımızın her yerinde mevcut bilgisayarımızda akıllı cihazlarımızda tabletlerde interneti çok fazla kullanıyoruz. Bilgisayarımıza beğendiğimiz istediğimiz konuları müzikleri videoları indirip depolayabiliyoruz. Peki bu indirdiğimiz dosyaları telefonumuza nasıl aktarabiliriz bu konudan bahsedelim. Tabi ki genel olarak kullanılan yöntem olan usb kablo yardımı ile bu aktarım evet sağlanabilir ama biz kablo kullanmadan nasıl yapabiliriz buna bakalım.

Bilgisayardan Telefona Kablosuz Veri Aktarımı Nasıl Yapılır?

1- Mail ; Android ve İOS sistemli telefonlar da en iyi yöntem mail atmak olabilir. Fotoğraflarınız videolarınız v.b belgeleri bilgisayarınızda telefonda kayıtlı olan mail adresine gönderebilirsiniz.Telefonunuzdan da mail adresinize girip gelen mailinizi telefonunuza aktarabilirsiniz.

2- Anlık Mesajlaşma Uygulaması ; Cihazınızda ve bilgisayarınız dada yüklü olan Facebook Messenger Viber gibi benzer uygulamalar sayesinde dosya gönder dosya al yolu ile bilgisayarınızdan gönderdiğiniz dosyaları cihazınızda bu uygulamalara girerek alabilirsiniz.

3- WhatsApp ; Çok sık tercih edilen bir yöntemdir. Bilgisayarda  web.whatsapp.com adresine girelim kullanmadığınız bir whatsap numasına gönderin ve cihazınızın sohbet penceresinden kaydedebilirsiniz.

4- Bulut Teknolojisi ; Yandex.disk Google Drive gibi bulut bilişim teknolojilerini kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızdan bu alana yükleme yapın sonrasında bulut teknolojisinden telefonunuza indirin. Bu şekilde telefonunuza kablosuz olarak müzik atabilirsiniz.

Bilgisayardan telefona kablosuz dosya aktarma ;

1- Bluetooth ; Bu yöntem için bilgisayarınızda bulunan Bluetooth kısmının açık olması lazım. Dosya üzerine basın Gönder > Bluetooth aygıtını seçin. telefonla bilgisayarınız eşleştikten sonra aktarma işlemini bu şekilde sağlayabilirsiniz.