Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Güncellemeler Ve E-Mail Eşitleme Devre Dışı Çözümü

Akıllı telefonlarımız aslında cebimize

Akıllı telefonlarımız aslında cebimize koyduğumuz mini bilgisayarlardır. Bu bakımdan bilgisayar da yaşadığımız birçok hata ve sorunları bu küçük telefonlarda da yaşayabiliriz. Akıllı telefonlardan önce normal cihazlarda oluşan sorunlar daha basit ve uzun süre kullanılan sorunlarda ekranın gelmemesi ve telefonun kapanması gibi suya düşünce çalışmama sorunları olarak biliniyordu.

Akıllı telefonlardan sonra ise tüm bu sorunlar yerini daha farklı sorunlara bıraktı. Suya düşme sıkıntısı artık akıllı telefonlarda yok gibi bir durum. Son çıkan telefonlar 1 metre derinliğinde 30 dakika kadar tutabilmenin yanı sıra görüntülü arama ve video kaydı gibi canlı yayın yapanları bile gördük. Ancak akıllı telefonlar hayatımıza girince telefon uygulamaları 3. parti uygulamalar oyunlar gibi birçok indirme sonucu programlar güncelleme desteğine ihtiyaç duymakta. Hatta bazen bu güncelleme işlemlerini hem biz hemde telefon otomatik bir şekilde yapabiliyor. Güncellemeler yapıldıktan sonra bazen programlar içerisinde aksaklıklar oluşabiliyor. Güncellemeler yapıldıktan sonra karşımıza çıkan sorunlardan birisi ise “telefonlarda maillerine ulaşamama ve e-posta eşitleme devre dışı uyarısı” oluyor. Ancak bu uyarının güncelleme yapıldığı zaman mail ayarlarından düzelebileceği düşünülüp daha sonra ise telefon menüsünden kaynaklı olduğu öğrenilmektedir. Aslında yapmamız gereken işlem çok basit. Ufak bir dokunuş ile bu sorunu ortadan kaldırıp normal olan yaşantımıza geri dönebiliriz.

E-Posta Eşitleme Hatası Çözümü

Hem bizim hem de sistemin otomatik olarak yapmış olan güncellemeler push mail özelliğini devre dışı bırakabiliyor. Bu bakımdan e-posta gönderebilirken siz yenilemedikçe ve istemedikçe otomatik olarak gelen mailler görülmemektedir. Haliyle telefon ayarlarında senkronizasyon kapalı olduğu için mail eşitleme hatasını da almaya devam edeceksiniz. Peki bu gibi durumlarda neler yapılabilir?

Telefonunuzun ilk olarak ana ekranında yer alan menüyü aşağı indirip karşınıza çıkan “Sekronize” sembolüne dokunun ve aktif ettiğinize emin olun. Bastığınız zaman senkronize işlemi aktif olacaktır. Böylelikle push mail özelliği yeniden devreye girrecek ve e-posta eşitleme devre dışı uyarısı yok olacak. Gelen mailler otomatik olarak anında hesabınıza düşecek. Böylelikle sorunun çözüleceği ve sorunun devam etmesi halinde yukarıda yer alan adımları yeniden düzgün uygulamanız gerektiğini belirtelim. Bazen barı indirdiğiniz de sembol olmayabilir biraz daha indirmeniz veya yana kaydırmanız halinde görünecektir.