Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HEIC Formatlı iPhone Fotoğrafları Diğer Telefonlarda Nasıl Görüntülenir?

Teknoloji dünyası bugünlerde hiç

Teknoloji dünyası bugünlerde hiç olmadığı kadar önemli sayılabilecek gelişmeler kaydediyor. Özellikle akıllı telefon pazarı hem ekonomik hem de atılımlar bazında yükselme yaşıyor. Hal böyle olunca yeni yeni firmalar ve daha önceden teknolojiyle çok yakın olmayan insanlar da bu pazara katılıyor. 5 yıl öncesine kadar bile bahsettiğimiz ölçekte sektörden söz edemezken şimdilerde bir model çıktığı zaman adeta gündem değişiyor. Başlıca markalar harekete geçtiğinde ise haber bültenlerinde dahi yer alıyor. Örneğin Apple’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı iPhone X kısa süre içerisinde arama motorları internet siteleri ve benzeri tüm platformları etkisi altına aldı. Fiyatından tutun da en basit özelliğine dek onlarca tartışma konusu açılıyor. Elbette izlenen özgünlük politikası sözünü ettiğimiz etkiyi yaratmakta. Diğer işletim sistmelerine nazaran alışılagelmişin ötesine geçilerek iOS üretilmişti. Böylelikle Apple merkezli üretilen bütün teknolojik cihazlar iOS mobil işletim sistemi ile yürütülüyor. Pek tabii ki genelin dışında kalmanın kattığı avantajların yanında götürdüğü şeyler de var. Çıkan problemlere dair özel olarak aramalar ve çözümler bulmak durumundasınız. Çektiğiniz fotoğrafların formatı bile diğer telefonlarda bilgisayarlarda açılamayabilir. JPG yerine HEIC formatını tercih eden yetkililer oluşabilecek aksaklıklara karşı da önlemlerini almışlar. Son karar yine kullanıcılara kalıyor. Sizler de iPhone’da çekilen HEIC formatlı fotoğrafları diğer telefonlarda veya platformlarda görüntülemek istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere akıllı telefon pazarında rağbet gören iki işletim sistemi şimdilik pastanın tamamını kapıyor diyebiliriz. Bilişimin önde gelen yapılarından Microsoft’un girişimi Windows Phone bile ayakta kalamamıştı. Dolayısıyla rekabet açısından aklımıza gelebilecek alanların ötesinde. Kar elde etmekk bir tarafa varlığını sürdürebilen şirket sayısı bile az. Devamlı kullanıcı analizi yapılarak gelen şikayetleri önerileri dikkate almak ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmak gerekiyor. Yine aynı konuda hizmet veren cihazlar ve ürünlerle bağlantı kurulabilecek dosyaların açılabileceği şeyler üretmek de pozitif etkenlerden. Apple normalde kapalı kutu şeklinde nitelenen düzlemde üretime geçse de fotoğraflarının formatı konusunda ne yapılacağı hususunda bizlere izin veriyor. İnternetten indirme yapınca bile çokça aşamalardan geçmeniz gerekirken HEIC formatının değişimini kolayca ayarlayabiliyoruz. Bahsedeceğimiz yöntemle halihazırda iPhone’da çektiğiniz ve HEIC formatla kaydedilen fotoğrafları diğer telefonlarda görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca bundan sonra çekeceklerinizi de ekstradan zaman kaybetmemek adına JPG biçiminde kaydedebileceksiniz.

iPhone’daki HEIC Formatlı Fotoğrafları Diğer Telefonlarda Görüntülemek

Öncelikle HEIC formatını devre dışı bırakmayı ve var fotoğrafları da JPG’e dönüştürmeyi ele alacağız.

heic-iphone-fotograflari-jpg-donusturme

HEIC’i devre dışı bırakmak için menüden Ayarlar – Kamera – Biçim bölümüne giderek En Uygun seçeneğini belirleyin. Artık çekim gerçekleştirdiğinizde galerinize JPG ile kaydolacak.

JPG’e dönüştürmek içinse dışarıdan destek almamız gerekiyor. https://heictojpg.com/ adresine giderek JPEGmini tarafından geliştirilen siteye fotoğrafları yükleyin ve JPG uzantılı olarak indirin. Yüklenen görsellerin de 30 dakika içerisinde silindiğini söyleyelim.