Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İnstagramda Ban Yiyip yemediğimizi Nasıl Anlarız?

Instagram’da son zamanlarda beğenileriniz

Instagram’da son zamanlarda beğenileriniz düştü veya hesabınız eskisi gibi aktif durmuyor mu? Bunun altında bir ban yeme durumu yatabilir! Peki ban yiyip yemediğimizi nasıl anlarız? İşte detaylar…

Insragram’ın gönderilerinizi kara listeye aldığınız öğrenebilir miyiz? Kara listedeyseniz eğer karalisteden nasıl çıkabilirsiniz? Bu ciddi anlamda sıkıntı oluştururken yazımızda sizler için tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Instagram’ın birçok gönderiyi kara listesine aldığını söyleyen veya savunan binlerce kişi var. Birçok işletme hesabının yöneticileri ise son zamanlarda gönderilerin etkileşimlerinin çok fazla düştüğünü ve bir anda bu kadar düşmesine anlam veremediklerini dile getiriyorlar. Takipçi sayısına kıyasla bazı gönderilerin çok kısa sürede çok fazla etkileşim alması gerekirken hiç tatmin etmeyen ve beklenmeyen sonuçlar can sıkıcı olabiliyor. Later’i kurucusu ise yani Matt Smith son dönemlerde Instagram’ın “shadowban” yani “gölge banlama” durumunun olduğunu dile getirdi. Peki asıl sorun bu mu?

Gölge banlama aslında Instagram’ın toplum genelinde açık sansür olmadan bir anlamda denetleme yöntemi olarak biliniyor. Business Insider‘ın paylaşımına göre çoğu marka yöneticisi ve kullancısı Instagram’ın hiçbir kuralını çiğnemediklerini belirtiyor. Genel anlamda hastag’lerin uygunsuz olmasında da Instagram kabul etmemekte. Instagram’a göre shadowban diye bir durum yok!

GölgeBanı Yediğinizi Nasıl Anlarsınız?

TheBlackBeardLife adıyla paylaşımlarını sürdüren Instagram Blogger’ı Jonathan Schmid’e göre eğer böyle birşey söz konusuysa hemen anlayabilirsiniz. Schmid ve onlarca kullanıcının yorumlamasından yola çıkarsak eğer gönderileriniz hashtag aramada veya “Instagram Ara & keşfet kısmında olmayacaktır

GölgeBanı Nasıl Düzeltilir?

Bunun için birçok yol var ancak bunları takip ederseniz büyük ihtimal kısa süre içerisinde Instagram peşinize düşecektir. İlk önce Instagram pod isimli guruba katılabilirsiniz. Burada sizin gibi sorun yaşayan kişilerin olduğunu belirtelim. Karşılıklı takip ve yorum yapan bu grup sizlerin yaşadığı soruna çözüm olarak gelen bir grup olarak biliniyor. İkinci olarak ise hesabınızı bir müddet dondurmanız veya hiçbir şekilde beğeni veya takip yorum bile yapmamanız olacak. Son olarak ise hesabınız işletme hesabıysa bireysele bireysel ile işletmeye geçirip bir süre böyle kalın. Bu üç önlem ile engelden kurtulabilirsiniz.