Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İnstagram’da Takipçi’deki K ve M Harfi Nedir ?

Instagram’da takipçi kısmında yazan

Instagram’da takipçi kısmında yazan K veya M harfi ne anlama gelir. Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Instagram’da K ve M harfi anlamı nedir? İşte bu yazımızda sizler için sosyal medya platformunda ki harflerin anlamını açıklıyoruz.

Tüm dünyada en çok kullanılan fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram her geçtiğimiz gün kendi çatısı altına yeni özellikler katmaya devam ediyor. Özellikle Snapchat ile adının çıkmasıyla daha fazla gelişim gösteren platform hikayeler özelliği ile daha farklı bir platforma dönüştü. Geçtiğimiz günlerde hikaye moduna liste seçeneği getirerek belirlediğiniz kişilere özel herkesi engellemeden özel hikayenizi göstere biliyorsunuz.

Şimdi ise merak konusu olan bir noktaya değineceğim. Instagram’da takipçi profilinizde yazan özellikle fenomen hesaplarda K ve M harfi ne anlama geliyor? Bunu açıklayacağım. Sonuçta kimileri var 20K olurken kimileri 13M gibi rakamlar ile karşımıza çıkıyor.

Instagram’da K harfi ne demek?

Instagram’da yer alan k harfi nedir? Bu kişilerin profillerinde neden K harfi yazar diye soracak olursanız eğer bu kişilerde bilgi kalabalığı çok fazla olduğu için veya detayın uzun olmasından dolayı bazı kısaltmalar platform tarafından uygulanıyor. Örnek 1000 kişi = 1K olarak ifade edilir. Mesela sizin 10 bin takipçiniz var ise platform bunu 10000 diye göstermez 10K olarak gösterir.

Instagram’da M Harfi ne demek?

Instagram’da yer alan m harfi nedir? Bu kişilerin profillerinde neden m harfi yazar diye soracak olursanız eğer bu kişilerde bilgi kalabalığı çok fazla olduğu için veya detayın uzun olmasından dolayı bazı kısaltmalar platform tarafından uygulanıyor. Yukarıda belirtiğimiz gibi burada da M harfi şu şekilde oluyor. Örnek: 1.000.000 takipçiniz var ama bu kadar uzun göstermek yer kaplayacağı için 1M olarak gösterilir.