Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Instagram’da Test Yapma İşlemi

Popüler sosyal medya uygulaması

Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram’a her gün farklı güncellemeler gelmektedir. Hikaye özelliğinde yer alan farklı uygulamalar sayesinde daha da eğlenceli vakit geçirebiliyoruz. Bunlardan biri de test yapma özelliğidir. Test yapma özelliği sayesinde farklı alanlarda sorular sorarak takipçilerinizle eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Instagram üzerinden test yapma işleminden önce soru cevap yöntemi kullanılıyordu. Soru cevap yöntemi sayesinde paylaşmış olduğunuz sorunun altına takipçileriniz tarafından cevap geliyor ve bunu isteğe göre hikâyenizde paylaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda soru cevap yönteminde kimin size cevap verdiğini görebiliyorsunuz.

Yeni gelen test yapma özelliği sayesinde soruları siz belirliyorsunuz ve 4 şık seçeneği de aynı zamanda siz belirliyorsunuz. İsteğe göre tek şık ya da en fazla 4 şık belirleyebiliyorsunuz. Belirlediğiniz şıklara göre ise takipçileriniz seçim yapıyor. Bu özelliği kullanmak için de aşağıda olan adımları takip edebilirsiniz.

Instagram tarafından sunulan şık özelliğini kullanmak için ilk olarak hesabınıza giriş yapın ve hikaye alanını açın. Daha sonra fotoğraf çekin ya da galerinizde bulunan fotoğraflardan birini seçin. Seçim yaptıktan sonra sol üst tarafta kare kutu içinde yer alan gülücüğe tıklayın. Karşınıza çıkacak alanda konubm GIF  bahset konu etiketi anket gibi seçenekler yer alacaktır. Aynı zamanda bu seçeneklerin arasında test yap seçeneği bulunacaktır. Test yap seçeneğini seçtiğiniz zaman soru ve seçenek listenizi oluşturabilirsiniz. Bu adımlar sayesinde Instagram üzerinden test yapma özelliğini gerçekleştirmiş olursunuz.