Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ortak Netflix Sorunları ve Çözümleri

Bu kılavuz Netflix desteğinin

Bu kılavuz Netflix desteğinin size bir çözümle geri dönmesini beklemeden birçok yaygın Netflix sorununu nasıl çözeceğinizi gösterecektir. Apple TV’de Black Mirror Bandersnatch’i izlemek için bu dizinin keyfini Apple TV’de iPhone veya iPad’inizle çıkarmanıza yardımcı olacak bir çözümümüz var.

Kendinizi “Netflix kapalı mı?” Veya “Neden bu Netflix sorunlarını yaşıyorum?” Diye sorarken bu kılavuz sorunu gidermenize yardımcı olacak ve böylece Netflix’i izleyebilmeniz için size yardımcı olacaktır. Netflix’i nasıl sıfırlayacağınızı ve Netflix filmlerini iPhone veya Android’e indiremiyorsanız ne yapacağınızı da açıklayacağız .

Netflix hata kodlarını Netflix bağlantı sorunlarını ve iPhone iPad Android ve PC’deki yaygın Netflix sorunlarını ele alacağız . Netflix’i Apple TV PS4 Xbox One ve diğer bağlı cihazlarınıza aktarmakta sorun yaşıyorsanız atmanız gereken adımları da takip edeceğiz.

Netflix’i tüm kullanıcılar için uzun süre kapalı görmüyoruz ancak diğer uygulamalar ve İnternetiniz iyi çalıştığında Netflix’teki akış oturumunuzu kesecek bir sorunla karşılaşabileceğiniz birçok yer var.

Belirli düzeltmelerle bir Netflix problemleri derlemesinden geçeceğiz ve Netflix’i yayınlayamadığınızda denemeniz gereken düzeltmeler var ancak bir sorununuz var.

Netflix Kapalı mı?

Aşağıdaki Netflix hatalarından birini gördüklerinden genellikle Netflix’in kapalı olup olmadığını soran insanları görüyoruz.

Üzgünüz Netflix hizmetine ulaşamıyoruz. Lütfen daha sonra tekrar deneyin veya www.netflix.com adresini ziyaret edin.
Netflix’e Bağlanamıyorum
Netflix.com’a ulaşılamıyor
Netflix Müsait değil
Netflix Kullanılamıyor
Netflix’e bağlanılamıyor
Android Hatası: Bağlantı Başarısız
Netflix’in kapalı olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız insanların Netflix’i kullanırken nerede sorun yaşadığını görmek için DownDetector’ı kullanabilirsiniz .

Netflix bu hizmete göre kapalıysa veya şikayetlerde büyük bir artış varsa sistem genelinde sorunların Netflix’ten düzeltilmesini gerektireceği için şu an devam etmeye değmeyebilir. Yerel bir sorun olup olmadığını görmek için bağlantınızı sıfırlamayı veya bir cep telefonu bağlantısını test etmeyi deneyebilirsiniz ancak bundan daha büyük olabilir.

Ayrıca Netflix CS Twitter yayınında en son Netflix sorunlarını görebilirsiniz ; şirket yakın zamanda Netflix Netflix akış sorunları Smart TV’lerde Netflix ile ilgili sorunları veya Apple TV ile ilgili sorunları ve planlarınızı mahvedebilecek diğer sorunları da onayladı. Bu bulacağınız kadar resmi bir Netflix durum sayfasına yakın.

Netflix’in kapalı olması mümkündür ancak evinizde İnternet bağlantınızla veya Netflix Sunucularına giderken başlayan bir Netflix sorunu olması da çok olasıdır. İşte bu genel Netflix Sorunlarını nasıl çözebileceğiniz.

Netflix Akış Sorunları Nasıl Giderilir: Kötü Kalite veya Yavaş Yükleniyor
Netflix akış sorunları gösterinizin tadını çıkarmanızı önlerse kötü kalitede video görebilirsiniz veya gösterinin başlaması biraz zaman alabilir.

Birçok Netflix akış sorunu nasıl çözülür?

Bu muhtemelen kötü bir internet bağlantısından kaynaklanıyor. Bu evde olabilir ancak paylaşılan bir İnternet bağlantısında da çok yaygındır. SD ve HD kalitesi için gerekli minimum hıza sahip olup olmadığınızı görmek için cihazınızda bir Speedtest çalıştırabilirsiniz .

Birçok Netflix akış problemini nasıl çözeceğinizi öğrenin.

  • Netflix’i izlemek için iPhone Smart TV Oyun Konsolu veya hangi cihazı kullanıyorsanız kullanın.
  • Yönlendiricinizi yeniden başlatın . Kablosuz yönlendiricinizi 60 saniye boyunca elektrik prizinden çekin ve tekrar takın.
  • Modeminizi yeniden başlatın . Modemi İnternet şirketinizden 30 ila 60 saniye boyunca çıkarın.
  • WiFi Yönlendirici Konumunu Kontrol Edin . Yönlendiriciniz bir şeyin arkasına gizlenmişse daha yüksek bir yere taşıyın ve eşyaların arkasından çıkarın.

Hala sorun yaşıyorsanız yönlendiricinizin sorun olup olmadığını veya İnternet erişimi için ödediğiniz şirketle ilgili bir sorun olup olmadığını anlamak için cihazınızı bir Ethernet kablosuyla doğrudan ISS’nizden modeme bağlamayı deneyebilirsiniz. Çoğu zaman çevrimiçi olmak için ödediğiniz şirket yönlendiricinizi suçlayacaktır bu nedenle bu adımı denemek hatanın nerede olduğunu görmenize ve onlardan telefonda destek almanıza izin verir.

Netflix App Crashing Nasıl Onarılır?

“Neden Netflix uygulaması çökmeye devam ediyor?” Diye sormaktan sık sık arkadaşlardan duyuyoruz. Kesin çözüm Netflix’i izlemeye çalıştığınız şeye bağlı olacaktır.

Herhangi bir cihazda denemeniz gereken ilk şey uygulamayı yeniden başlatmaktır. Bu başarısız olursa cihazı kapatıp tekrar açarak yeniden başlatmanız gerekir. Bu TV’ler Blu-Ray oynatıcılar ve telefonlar için çalışıyor.

Netflix uygulamasının çökmesini önlemiyorsa soruna daha derine dalmanız gerekir. Bir telefon tablet veya Apple TV gibi bir akış kutusundaysanız uygulamayı kaldırmayı cihazınızı yeniden başlatıp Netflix’i yeniden kurmayı denemelisiniz.

Smart TV’lerde ve bazı blu-ray cihazlarda Netflix uygulamasından çıkmanız ve ardından tekrar oturum açmayı denemeniz gerekir. Ayrıca üreticinizle uygulama güncellemelerini de kontrol edebilirsiniz.

Netflix uygulamanız çökerse ve evinizde Linksys RE6500 AC1200 Kablosuz Mesafe Arttırıcınız varsa o yazılımı güncellemeniz gerekir. Netflix bu sorunun farkında ve düzeltme aralığı genişleticiyi yükseltiyor. Netflix uygulamanız çöküyorsa yapmanız gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinin .

Siyah Ayna Bandersnatch Sorunları Nasıl Onarılır?

Yeni kendi maceranı seç Black Mirror Bandersnatch filmi Apple TV Chromecast veya Windows App’ta çalışmıyor. Apple TV’de Black Mirror Bandersnatch’i izlemek istiyorsanız iPhone’unuzu veya iPad’inizi ekrana yansıtabilirsiniz AirPlay ile Apple TV’nizde izleyebilmenizi ve yine de kendi macera seçeneklerinizi seçebilmenizi sağlar.

  • Bunu yapmak için iPhone veya iPad’inizdeki Control Center’ı açın ve Screen Mirroring üzerine dokunun.
  • Apple TV’nizi listeden seçin.
  • Netflix uygulamanıza geri dönün açın ve Black Mirror Bandersnatch oynamaya başlayın.

Bu onu Apple TV’nize ve iPhone’unuza koyacaktır. Seçimlerinizi yapmak için iPhone’unuzu kullanacaksınız ve büyük ekranda izleyebilirsiniz.

Netflix 4K Sorunları Nasıl Düzeltilir?

Netflix’i 4K HDR’de yayınlayabilen bir cihaz olan 4K’yı ve isteğe bağlı olarak HDR’yi ve Netflix’i 4K’da kullanmak için yeterince hızlı bir internet bağlantısına ihtiyacınız var. Ayrıca en pahalı Netflix planına abone olmanız gerekecektir. Bazı kullanıcılar bu sorunlardan biri nedeniyle Netflix 4K sorunlarıyla karşılaşacak. Ayrıca Ultra HD’de bulunan bir şov veya filmi izliyor olmanız gerekir. Çoğu Netflix orijinali ve diğer bazı gösteriler bu koleksiyonun bir parçasıdır.

Ultra HD ve 4 akış ekranıyla planda olduğunuzdan emin olun. Sen olabilir bu bağlantı ile planınızı kontrol .

İnternet bağlantı hızınızı kontrol edin. Netflix 4K akışını azaltmak için 25 Mbps hızda veya daha hızlı olmasını önerir.

Bu ayarlara sahipseniz ve 4K veya 4K HDR alamıyorsanız yayın yaptığınız buzları kontrol etmeniz gerekir. Yukarıdaki seçeneklere uyursanız bir 4K Smart TV 4K olarak yayınlanır ancak daha eski Apple TV Fire TV ve diğer akışlı cihazlar 4K akışını açıkça desteklemedikleri sürece olmaz. TV Xbox One S Xbox One X veya Netflix 4K’yi destekleyen bir kablo kutusu gibi bir cihazdan yeni bir cihaz satın almanız veya yayın yapmanız gerekebilir.

Doğru TV akış kutusu ve plan kullanıyorsanız ancak filmin yanında Ultra HD simgesini hala göremiyorsanız HDMI kablolarını kontrol etmelisiniz. Farklı bir bağlantı noktasına takmanız gerekebilir. Bazı TV’ler yalnızca tek bir bağlantıyla doğru standartları belirler. TV’nizin ve akış cihazınızın Ultra HD içeriği izlemek için HDCP 2.2’yi desteklemesi gerekir. Netflix’te hangi cihazların 4K’yı desteklediğine ilişkin daha fazlası .

Netflix ve daha fazlasını 34999 dolara aktarabilmenizi sağlayan Roku’lu TCL 55 inç 4K TV gibi yeni bir 4K TV’ye yükseltmek isteyebilirsiniz .

Netflix Filmleri Nasıl İndirilmez?

Filmleri iPhone iPad veya Android telefonunuza indirmenize izin veren yeni Netflix özelliğiyle sorun yaşayabilirsiniz.

Düzeltmeleri aramadan önce iOS 8.0 veya üstü veya Android 4.4.2 veya üstü ve Netflix’in en son sürümünde olduğunuzdan emin olun.

Eğer cezaevinde veya köklü iseniz Netflix filmlerini indirmekte sorun yaşayabilirsiniz. Netflix bu cihazlara indirmenize izin vermiyor.

Netflix indirme sorunlarını onaylanan cihazlarla karşılaştığınızda Netflix uygulamasının güncellendiğinden yeterli depolama alanına sahip olduğunuzdan ve İnternet bağlantınızın çalıştığından emin olmanız gerekir.

Android’de ayrıca Huawei Honor ve HD akış desteği sayfasında listelenmeyen diğer markalar gibi bazı telefonlarda sorun yaşayabilirsiniz .

Netflix nasıl sıfırlanır?

Smart TV PS4 Xbox One veya diğer bağlı cihazlarınızda Netflix sorununuz varsa cihazınıza aşağıdaki kodu girmeyi deneyebilirsiniz.

Netflix’i açın ve daha sonra “Yukarı Yukarı Aşağı Aşağı Sol Sağ Sol Sağ Yukarı Yukarı Yukarı Yukarı” girmek için uzaktan kumandayı kullanın.

Bu açıldığında Netflix’i devre dışı bırakmak için bir seçenek görmelisiniz. Buradan yeni gibi tekrar giriş yapabilirsiniz. Bazen bu konsollardaki hizmetinizle ilgili can sıkıcı sorunları giderir.

Netflix Bağlantı Sorunları Nasıl Onarılır?

Netflix’e hiç bağlanamıyorsanız o bilgisayardaki veya cihazdaki diğer web sitelerini ziyaret edip edemediğinizi kontrol etmelisiniz. Diğer web sitelerini ziyaret edebileceğinizi varsayalım Netflix bağlantı sorunlarını çözmeyi deneyebiliriz.

Bir mobil cihazda olan kullanıcıların sorunu çözüp çözmeyeceğini görmek için hücresel veya WiFi’ye geçmeleri gerekir . Bazen kötü bir bağlantı kuruyorsunuz ve telefonunuzun sunduğu diğer bağlantı türlerine geçiyorsanız Netflix’i başlatabilirsiniz.

Diğer yaygın adımlar Netflix uygulamasını yeniden başlatmak cihazınızı yeniden başlatmak veya Netflix’i kaldırıp yeniden yüklemek . Netflix’e bağlanamadığınızda belirli cihazınızla ilgili sorunları gidermek için bu kılavuzu kullanın .

Netflix Hatası 1011 & 1012 Nasıl Onarılır?

İPhone veya iPad’deki en yaygın Netflix sorunlarından ikisi Netflix Hatası 1011 ve Netflix Hatası 1012’dir.

Yukarıda listelenen bağlantı sorunlarını gidermeyi daha önce denediyseniz sorunu çözmek için ek adımlar atmanız gerekebilir. İşte Netflix iPhone sorunlarını çözmek için adım adım kılavuz.

Denenecek ilk şey Netflix uygulamasını sıfırlamak. İPhone’unuzu açın -> Netflix’i görene kadar aşağı kaydırın -> Netflix’e dokunun -> Sıfırla’ya dokunun -> Ana Düğmenize basın. Netflix’i tekrar açın ve tekrar oturum açın .

Bu sorunu çözmezse iPhone veya iPad’inizi yeniden başlatmayı deneyin. Bu başarısız olursa bir sonraki adım Netflix uygulamasına uzunca basmak ve silmek. Daha sonra tekrar yükleyebilirsiniz.

Bu başarısız olursa ev ağınızı kapatıp tekrar açın ve başka bir İnternet bağlantısı deneyin.

Netflix Hatası 12001 Nasıl Onarılır?

Android Netflix sorunları da yaygındır ve normal olarak Netflix Hatası 12001’i içerir. Bunu gördüğünüzde cihazınızdaki verilerin güncel olmadığı ve temizlenmesi gerekeceği anlamına gelir.

Denenecek ilk şey Android’inizi yeniden başlatmak ancak bu işe yaramazsa Netflix verilerini cihazınızdan silmeniz gerekir.

Android Ayarlarına git -> Uygulama Yöneticisi (Uygulamalar veya Uygulamalar) -> Netflix’e dokunun -> Verileri Temizle üzerine dokunun -> Tamam’a dokunun .

Başarısız olursa farklı bir kablosuz bağlantı deneyebilir veya destek için Netflix ile iletişime geçebilirsiniz.

Netflix Hatası 1016 Nasıl Onarılır?

İPhone ve iPad kullanıcılarının karşılaşabileceği başka bir yaygın Netflix sorunu 1016 hata kodunu gösterecektir. Bu iyi bir internet bağlantısı kuramadığınızda olur.

Denenecek ilk şey iPhone veya iPad bağlantısını sıfırlamak. Ana ekrandan yukarı doğru kaydırın ve uçak simgesine dokunun. 30 saniye kadar bekleyin ve sonra kapatmak için uçak simgesine tekrar dokunun .

Sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için Netflix’i tekrar deneyin. Değilse cihazı ağınızı yeniden başlatmayı veya başka bir İnternet bağlantısı kullanmayı deneyemezsiniz.

Netflix’te Çok Fazla Kullanıcı Nasıl Onarılır?

Netflix şifrenizi başkalarıyla paylaşırsanız veya aniden bağlantınızı kaybederseniz “Netflix hesabınız başka bir cihazda kullanılıyor. Lütfen devam etmek için diğer cihazlarda oynamayı bırakın. Daha fazla bilgi için Netflix.com/help adresini ziyaret edin. ”

Bu İnternet bağlantısını kaybettiğiniz veya aniden açtığınız için meydana gelirse aniden kendi kendine kaybolması gerekir ancak iki saat kadar sürebilir.

Netflix Çok Fazla KullanıcıHesabınıza kimin bağlı olduğunu kontrol edebilirsiniz . Pek çok plan bir kerede yalnızca bir veya iki ekranı kullanma özelliğini içerir. Daha fazla ekrana ihtiyacınız varsa daha pahalı bir plana yükseltmeniz gerekebilir.

Hesabınızı artık paylaşmak istemediğiniz birinin bağlantısını kesmeniz gerekirse şifrenizi değiştirebilir ve ardından Netflix web sitesine Hesabım Tüm Cihazların Çıkışını Yapabilirsiniz . Bu işlemin tamamlanması birkaç saat sürebilir.

Netflix Parolasını Sıfırlama

Netflix şifrenizi bir noktada değiştirmeniz gerekecektir ve bu hala giriş yapabiliyorsanız giriş yapmayı ve giriş bilgilerinizi unuttuysanız yeni bir Netflix şifresi almanızı sağlar.

Netflix şifrenizi nasıl değiştirirsiniz.

Web sitesinde Netflix’e giriş yapın ve Hesabım’ı tıklayın. Ardından Parola değiştir üzerine tıklayın. Eski şifrenizi bir kez ve yeni şifrenizi iki kez girin .

Burada kullanıcıların yeni şifre ile tekrar giriş yapmaları gerekip gerekmediğini seçebilirsiniz. Birini hesabınızdan atmaya çalışıyorsanız veya yetkisiz erişim konusunda endişeleniyorsanız bu kontrol etmek istediğiniz bir seçenektir.

Netflix şifrenizi unuttuysanız Netflix giriş sayfasındaki Şifremi unuttum seçeneğini tıklatarak sıfırlayabilirsiniz . E-posta metin veya sesli arama ile sıfırlamayı seçebilirsiniz.

Netflix Şüpheli Oturum Açma Sorunları Nasıl Onarılır?

Netflix’ten “Netflix Password reset gerekli” konusunu içeren ve sizi yeni bir Netflix şifresi oluşturmaya yönlendiren bir e-posta alabilirsiniz. Aşağıdakileri söyleyen bir e-posta alırsanız işlem yapmanız gerekir.

“Netflix hesabınızda şüpheli bir oturum açma tespit ettik. Netflix hesabınız bir web sitesi veya Netflix ile ilişkili olmayan bir servis tarafından tehlikeye atılmış olabilir. Sadece güvende olmak ve hesabınıza yetkisiz erişimi engellemek için şifrenizi sıfırladık. ”

Dolandırıcıların Netflix olarak poz verme şansı her zaman olduğundan e-postadaki bağlantılardan herhangi birini tıklamanızı önermeyiz. Bunun yerine Netflix’e gitmenizi ve size bir sıfırlama bağlantısı göndermek için şifrenizi unutmayı seçmenizi öneririz.

Oradan yeni bir şifre yapabilirsiniz. Bu şifreyi tekrar kullandıysanız bu hizmetlerde veya web sitelerinde de değiştirmek iyi bir fikirdir.

Netflix Apple TV Sorunları Nasıl Onarılır?

Netflix’i Apple TV’nizde izleyemiyorsanız Netflix filmlerini oynatırken ortaya çıkan sorunları düzeltmek için işlem yapmanız gerekebilir.

Apple TV Netflix SorunlarıApple TV’nizi başka bir İnternet servisine bağlanmak için zaten kullanabileceğinizi varsayarak Apple TV’nizi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. İnt’yi Internet’ten ve TV’den bir dakikalığına çıkarın ve int’yi tekrar takın ve her şeyi tekrar açın. Bu birçok sorunu çözecektir.

Bu başarısız olursa çıkış yapmalısınız. Ekranda bir hata görürseniz oynat düğmesine basın ve sonra çıkış yapmayı veya devre dışı bırakmayı seçin.

Bir film izlerken hatayı görürseniz menü tuşuna basın. Netflix’i İzleyen mesajını gördüğünüzde Oturumu kapat seçeneğini seçebilirsiniz. Bu görevlerden sonra tekrar oturum açın ve çalışıp çalışmadığını görün.

Hepsi başarısız olursa Apple TV’nizi daha yeni bir yazılımla güncellemeniz gerekebilir. Apple TV’nizi güncellemek için bu kılavuzu kullanın .

Dolby Atmos ve 4K akış desteği almak için Apple TV 4K’ya yükseltmek de isteyebilirsiniz .

Netflix PS4 Sorunları Nasıl Düzeltilir?

PS4 Netflix sorunları ile karşılaşan ancak PS4’teki diğer Internet uygulamalarını ve servislerini hala kullanabilen kullanıcılar Netflix uygulamasını yeniden yüklemeyi denemelidir.

PS4’ünüzdeki TV ve Video ekranına gidin. Denetleyicideki Seçenek düğmesine basın. Sil’i ve ardından Tamam’ı seçin.

Sildikten sonra Netflix simgesi hala ekranınızda görünecektir. Seçin ve yeniden indirecektir. Tamamladıktan sonra oturum açın ve akışa başlayın.

Xbox One Netflix Sorunları Nasıl Düzeltilir?

Xbox One Netflix sorunları yaşıyorsanız sorunları çözmek için hemen atabileceğiniz birkaç adım vardır.

Denenecek ilk şey Xbox One’ınızı 15 ila 30 saniye boyunca tamamen kapatmaktır. Bu uygulama ile çoğu sorunu çözecektir.

Bu başarısız olursa Netflix uygulamasını açmanız gerekir denetleyicideki Xbox One menü düğmesine basın ve Ayarlar -> Oturumu Kapat’ı seçin. Şimdi tekrar giriş yapın ve çalışıp çalışmadığını görün.

Hala Netflix’i kullanamayan kullanıcılar için uygulamayı kaldırma ve ardından uygulamayı arama ve yeniden yükleme zamanı geldi.

Netflix Siyah Ekran Sorunları Nasıl Onarılır?

Netflix’i Mac’inize veya PC’nize aktarmaya ve siyah bir ekran görmeye çalıştığınızda atmanız gereken birkaç adım var. Umarım birkaç dakika içinde Netflix siyah ekran sorunlarını çözebilirsiniz.

Netflix Siyah Ekranını OnarYapılacak ilk şey Netflix Çerez Temizleme web sitesine gitmektir . Bu işlem sizi Netflix’ten imzalar ve bazı dosyaları bilgisayarınızdan kaldırır. Bunu tamamladıktan sonra Netflix’e geri dönün ve oturum açın.

Bu işe yaramazsa tarayıcınızı tamamen kapatıp ardından akışını deneyin. Bu hala işe yaramazsa Safari veya Internet Explorer yerine Chrome veya FireFox kullanmayı deneyin.

Silverlight Eklentisini bilgisayarınızdan kaldırmanız da gerekebilir. Windows veya Mac kullanıyorsanız bunu yapmak için bu kılavuzu kullanın .

Diğer sorunlar arasında FireFox eklentileri ve antivirüs yazılımı bulunabilir. Virüsten koruma yazılımınız güncel değilse Netflix’in çalışmasını engelleyebilir.

Netflix Sorunlarıyla İlgili Yardım için Netflix ile İletişim Kurun

Netflix problemlerinizi rehberimizle çözemezseniz Netflix’ten yardım istemeniz gerekir. Şirket telefon sohbet ve Twitter desteği sunuyor.

Netflix’teki birisine çoğu kez telefonla bağlanabilir veya beş dakikadan daha kısa bir sürede sohbet edebilir ve sorununuz hakkında @NetflixHelps adresine bir Tweet gönderebilir ve destek alabilirsiniz.