Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DİZÜSTÜ BİLGİSAYARINIZA SIVI DÖKÜLDÜĞÜNDE NE YAPMALISINIZ?

Gün içerisinde bilgisayarınıza es

Gün içerisinde bilgisayarınıza es kaza çay kahve veya su gibi şerler dökebilirsiniz. Bu gibi durumlarda paniğe kapılmamanız ve aşağıda yazdıklarımızı uygulamanız iyi olacaktır.

Bilgisayarınıza sıvı döküldüğü zaman hemen kapatmanız iyi olacaktır. Başlat Menüsü’nü (Windows) açarak / Apple simgesini tıklayarak (Mac) veya ekran kapanana kadar güç düğmesini basılı tutarak yapılabilir. Cihazınızı şarj ediyorsanız devam etmeden önce bağlantısını kestiğinizden emin olun. Bir sonraki adımınız dizüstü bilgisayardan olabildiğince fazla sıvıyı almaya çalışmak olmalıdır. Cihazın yüzeyinden görünen her şeyi silin ve ardından ters çevirin. Bunu için yumuşak bir kumaş bez veya havlu iyi olacaktır.

Yukarıdakileri yaptıktan sonra profesyonel bir şekilde tamir ettirin. Hala garantisi varsa bilgisayarınızı garantiye gönderebilirsiniz. Yoksa bu işlerde uzmanlaşmış bilgisayar tamircisine bilgisayarınızı götürüp tamir ettirebilirsiniz.

Ve bundan sonra bilgisayarınızın başına es kaza gibi durumların gelmemesi için içecek vb. gibi şeylerle bilgisayarınıza yaklaşmayın.