Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İPhone’da Otomatik Parlaklık Nasıl Kapatılır?

Telefonlar birçok kişi için

Telefonlar birçok kişi için günlük hayatta önemli bir konuma sahip. iPhone sahibi kişiler telefonlarından gayet memnun ama her telefonda olduğu gibi iPhone cihazlarda da pil sorunu yaşanmaktadır. Sürekli şarj başında kalmak canınızı sıkıyorsa telefonunuzun tasarruf modunu açarak pil ömrünü daha da arttırabilirsiniz. Pil gücünü uzatarak telefonunuzu daha da çok kullanabileceksiniz. Eğer siz de cihazınızın pil gücünü arttırmak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

iPhone cihazlarda ekran parlaklığını otomatik ayarlamak iyi bir fikir olabilir ancak bu fikir her zaman işlemez. Otomatik parlaklığı kapatıp cihazınızın parlaklığını kendiniz ayarladığınız zaman daha da tasarruf edebilirsiniz. Otomatik parlaklığı kapatmak dışında cihazınızın bataryası %20 oranına düştüğü zaman düşük güç modu uyarısı karşınıza çıkacaktır. Ancak bu modu cihazınızı şarjdan çıkardığınız an kullanabilirsiniz. Düşük güç modu sayesinde daha da tasarruf sağlayacaksınız. Cihazınızı şarja taktığınız zaman düşük güç modundan çıkabilirsiniz.

Düşük güç modunu açmak için Ayarlar kısmına girin ve Pil seçeneğine geçin daha sonra Düşük Güç Moduna geçebilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda arka planda çalışan uygulamaları da gösterir.

iPhone cihazınızın otomatik ekran parlaklığını kapatmak için Ayarlar uygulamasına girin ve daha sonra Genel sekmesine tıklayın. Ardından Erişebilirlik seçeneğine geçin ve son olarak Ekran Kolaylıkları seçeneğine tıklayın. Otomatik parlaklık işlevini bu adımlar sayesinde devre dışı bırakabilirsiniz. Otomatik parlaklığı kapatarak pil konusunda güç tasarrufunu sağlamış olursunuz.