Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tiktok Ne Kadar Veri Kullanır?

TikTok uygulaması kısa sürede

TikTok uygulaması kısa sürede hızla popülerleşen bir uygulamadır. Günlük 500 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan ve toplam 800 milyondan fazla indirmesi olan uygulamanın iyi yönlerinin dışında kötü yönleri de bulunmaktadır. Kullanıcıların %53’ü geçen ay en az bir video yüklediğini ve uygulamada çok fazla veri kaybı olduğunu belirtmektedir. TikTok uygulamasının büyümesi gün geçtikçe daha da artıyor. Fakat uygulama veri konusunda kullanıcıların sitem etmesini sağlıyor. Bu yazımızda ise sizlere TikTok uygulamasında veri kaybını nasıl önleyeceğiniz konusunda bilgi vereceğiz.

TikTok uygulamasını kullanırken beğendiğiniz videoları görüntülemek ve indirmek için hücresel veri kullanıyorsanız veri kaybınız fazla olabilir. Bir videonun uzunluğu max 15 saniyedir. Bu durum sonucunda da çok fazla veri kullanılmaz. Fakat video sayınız her gün fazla olursa hücresel veri konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Size bu konuda vereceğimiz ilk tavsiye Wi-Fi’nin bulunduğu ortamlarda TikTok videolarını izleyebilirsiniz.

iPhone kullanıyorsanız ve 13 yaş altı çocuğunuz sürekli olarak TikTok videolarını izliyorsa ayarlar üzerinden kısıtlama yaparak belirli bir süre sonra uygulama girişini kısıtlayabilirsiniz. Eğer siz de kısıtlama gerçekleştirmek istiyorsanız Ayarlar uygulamasını açın ve daha sonran ekran saatine tıklayın. iPhone adını seçin ve “Bugün” veya “Son 7 Gün” arasında seçiminizi gerçekleştirin. Uygulamayı kullanarak ne kadar zaman harcadığınızı görmek istiyorsanız da TikTok uygulamasına basın.

TikTok uygulamasını seçtikten sonra kullanımını sınırlamak için ‘sınır ekle’ yazısına tıklayın. Sınırı bir gün ya da bir hafta önceden de ayarlayabilirsiniz. Seçtiğiniz zaman dilimini daha sonra ekleyin. Ekran saati geçiş koduna tıklayarak da 4 haneli bir şifre oluşturabilirsiniz ve bu durum sayesinde çocuğunuzun TikTok girişlerini kısıtlayarak veri kaybının önüne geçmiş olursunuz.